Správa o smrti britskej popovej hviezdy Georgea Michaela zasiahla aj množstvo ľudí v Číne. Spevák tam bol jedným zo symbolov postupného otvárania sa tejto ázijskej krajiny západným vplyvom. Hudobné duo Wham!, ktorého členom bol okrem Georgea Michaela ešte Andrew Ridgeley, bolo prvou významnou západnou skupinou, ktorá po desiatkach rokov kultúrnej izolácie v Číne v roku 1985 zahrala.
Na lístky na prelomový koncert, ktorý sa konal v apríli 1985, na vtedy najväčšom štadióne v Pekingu, sa stáli niekoľkohodinové rady. A to aj napriek tomu, že mnoho záujemcov o vstupenky za 1,75 dolára o skupine Wham! nikdy nepočula. Na koncert prišlo okolo 15 tisíc ľudí.
Koncert britskej skupiny Číňanov ohromil. V krajine, v ktorej ľudia zväčša nosili oblečenie podobné šedivým uniformám z čias kultúrnej revolúcie Mao Ce-tunga, Michael a Ridgeley vystúpili na pódiu v bundách s ramennými vypchávkami a s odfarbenými vlasmi. „Bolo to prvýkrát, čo do Číny prišla západná skupina, všetci sa chceli vyblázniť,“ povedal agentúre AP majiteľ reštaurácie Li Ťi, ktorý koncert videl ako 20-ročný. „Bolo tam ale toľko policajtov, že sa ľudia neodvážili,“ dodal. Niektorých návštevníkov, ktorí sa nechali hudbou uniesť, polícia zadržala. Manažér dua Wham!, Simon Napier-Bell, prehováral čínske úrady 18 mesiacov, než sa mu ich podarilo presvedčiť, aby dali súhlas na koncert. K úspechu nakoniec vraj viedlo tvrdenie, že im koncert západnej kapely pomôže prilákať do krajiny zahraničné investície. Koncert Georgea Michaela a Andrewa Ridgeleyho značne ovplyvnil čínskych hudobníkov, ktorí nikdy predtým nevideli nikoho na pódiu hrať na elektrickej gitare. Mnohí z hudobníkov sa až na základe zážitku z vystúpenia dua Wham! začali zaujímať o rock'n'roll.