Britská kapela Slowdive zverejnila prvú skladbu po 22 rokoch

13.01.2017 07:00

Anglická rocková kapela Slowdive zverejnila pieseň Star Roving. Novinka je prvou novou zverejnenou skladbou skupiny po 22 rokoch.

Kapela Slowdive v roku 1995 ukončila svoju...
Kapela Slowdive v roku 1995 ukončila svoju činnosť. Na scénu sa vrátila až v roku 2014. Autor: slowdiveofficial.com

Formácia prostredníctvom sociálnej siete Facebook informovala, že od návratu na scénu v roku 2014, pripravuje nové piesne a Star Roving je prvou ukážkou z nich. Skupina tiež uviedla, že si užíva spoločné hranie tak, ako vo svojich začiatkoch.

Speváčka a gitaristka formácie Rachel Goswell vlani v rozhovore pre portál Stereogum prezradila, že skupina nahráva nový album. Bližšie informácie o štúdiovke zatiaľ nie sú známe.

Slowdive vznikli v roku 1989 v Readingu. V ich tvorbe sú počuť aj shoegaze, dream pop či ambient. Kapela debutovala v roku 1990 eponymnou EP nahrávkou. Prvý album Just For A Day vydali v septembri 1991 a nadviazali naň štúdiovkami Souvlaki (1993) a Pygmalion (1995). Okrem toho vydali aj niekoľko kompilácií či ďalších EP.

Kapela v roku 1995 ukončila činnosť. Po spomínanom návrate na scénu sa predstavili napríklad aj vlani na českom festivale Colours of Ostrava.

#Star Roving #Slowdive #skladba #Rachel Goswell #nová skladba #návrat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk