Speváčka Věra Špinarová je v bezvedomí. Jej stav je veľmi vážny

Česká speváčka Věra Špinarová leží vo vážnom stave v nemocnici. Šesťdesiatpäťročnú interpretku previezli helikoptérou na jednotku intenzívnej starostlivosti Fakultnej nemocnice v Motole po tom, ako sa jej počas stredajšieho koncertu v meste Čáslav zastavilo srdce. Podľa jej syna Adama Pavlíka je speváčka v bezvedomí.

23.03.2017 13:41 , aktualizované: 13:58
Věra Špinarová Foto:
Speváčka Věra Špinarová skolabovala počas stredajšieho koncertu. (Na archívnej snímke z roku 2005)
debata (20)

„Maminka je momentálne v bezvedomí, ale veríme, že ten stav sa zlepší. Prosíme všetkých fanúšikov, aby na ňu mysleli a držali jej palce. Naozaj to teraz veľmi potrebuje,“ uviedol syn na oficiálnej webstránke spinarova.cz. Zás­tupcovia interpretky takisto zrušili všetky naplánované koncerty. Vstupenky je možné vrátiť v mieste ich zakúpenia.  

Věra Špinarová za­čala vo svojich šiestich rokoch hrať na husle a neskôr aj na gitaru. Keď mala 16, dostala ponuku na vydanie nahrávky a koncertovanie s kapelou Flamingo. Následne prestúpila do skupiny Majestic, neskôr premenovanej na Orchestr Ivo Pavlíka. Práve s touto formáciou nahrala svoj prvý singel Music Box, ktorý ju katapultoval medzi špičku vtedajšej českej populárnej hudby.

Věra Špinarová - Jednoho dne se vrátíš

V skupine sa stretla s Ivom Pavlíkom, ktorého si v roku 1972 vzala za manžela. O dva roky neskôr sa im narodil spomínaný syn Adam. V roku 1984 sa ich manželstvo skončilo a pre Špinarovú sa začala ďalšia etapa kariéry, ktorá bola spojená s Vítězslavom Vávrom. V tom čase začala spievať s uznávanou skupinou Speciál. Do roku 1988 aktívne vystupovala, avšak potom sa stiahla do ústrania. Návrat na scénu zaznamenala po spojení sa s manažérom Václavom Fischerom.

Jej najväčším hitom je zrejme spievaná verzia skladby z filmu Vtedy na západe (1968) s názvom Jednoho dne se vrátíš. Na konte má aj hity ako Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Raketou na Mars alebo Měj mě rád.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #bezvedomie #zlyhanie srdca #Věra Špinarová