Ďurica, Patejdl či Cmorik vrátia v Prahe úder slovenským divám

Populárni slovenskí speváci a hudobníci sa 2. októbra predstavia v pražskej Lucerne v rámci hudobného projektu Slovenskí muži vracajú úder, ktorý vzniká ako pokračovanie minuloročnej ženskej verzie projektu Slovenské divy v Prahe.

04.04.2017 16:00
Adam Ďurica Foto: ,
Jedným z potvrdených hostí je aj populárny slovenský spevák Adam Ďurica.
debata

Na pódium známej českej koncertnej sály sa tentoraz postavia interpreti ako Štefan Margita, Peter Nagy, Vašo Patejdl, Pavol Hammel, Peter Cmorik, Martin Harich, Thomas Puskailer, Adam Ďurica, Robo Opatovský, La Gioia, Štefan Kocian a ďalší. Niektorí z nich vystúpia v Lucerne po dlhých rokoch, pre niektorých bude koncert, naopak, premiérou.

V takomto zložení sa podľa slov hlavného producenta koncertu Martina Franceho nestretli ani na Slovensku. „Bude to pre nich taký megaslovenský Silvester v Prahe a príležitosť zažiariť spoločne pred českým publikom. Niektorí z nich si v Lucerne zaspievajú po desať, dvadsať, tridsať či štyridsaťročnej pauze a niektorí z nich budú mať možnosť zaspievať si tam po prvý raz, čo výrazne zvyšuje atraktivitu projektu,“ vysvetlil France počas pondelňajšej tlačovej konferencie.

Po ich boku si v Lucerne zaspieva aj niekoľko hostiek. Svoju účasť zatiaľ potvrdili speváčky Heidi Janků a Monika Bagárová. Okrem nich sa diváci môžu tešiť aj na vystúpenie Martina Franceho a folklórneho súboru Vánok z Veľkých Kapušian. Všetkých interpretov pritom bude sprevádzať Rozhlasový Big Band Gustava Broma na čele s Vladimírom Valovičom.

O hovorené slovo sa počas večera postarajú moderátorské legendy Českej televízie Saskia Burešová, Marie Tomsová, Marie Retková a Hana Heřmánková. V takejto zostave sa moderátorky stretli naposledy počas predrevolučných Silvestrov.

Organizátori koncertu zároveň uzavreli spoluprácu s nadačným fondom Muži proti rakovine. Sto korún z každej predanej vstupenky tak poputuje na konto boja proti rakovine prostaty, pričom peniaze budú použité na preventívne programy spojené s bojom s touto chorobou.

debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #koncert #Vašo Patejdl #Adam Ďurica #Slovenskí muži vracajú úder
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy