Beatles vydajú špeciálnu edíciu albumu Sgt. Pepper

Britská skupina Beatles pri príležitosti 50. výročia vydania albumu Sgt. Pepper 's Lonely Hearts Club Band vydá v máji jeho zvláštnu edíciu.

13.04.2017 07:00
Skupina The Beatles zľava Ringo Starr, George... Foto: ,
Skupina The Beatles zľava Ringo Starr, George Harrison, John Lennon a Paul McCartney.
debata (3)

Dosku si budú môcť fanúšikovia zakúpiť na CD aj vinyle a obsahovať bude aj nové audio remixy. Zvláštna edícia bude obsahovať súbor šiestich diskov, ktorej súčasťou bude album v originálnom znení, predtým nezverejnené nahrávky z jeho natáčania a kniha.

Zvláštna edícia vyjde 26. mája. Set šiestich diskov obsahuje 33 predtým nezverejnených nahrávok, ktoré kapela natočila počas improvizovaných sedení alebo inštrumentálne verzie piesne Penny Lane a nové znenie piesne Strawberry Fields Forever.

Súčasťou súboru je aj kniha s úvodom od speváka Paula McCartneyho a producenta Gilesa Martina. „Je to šialené, keď si pomyslím, že sa o 50 rokov neskôr pozeráme na tento projekt s takou láskou a úžasom nad tým, ako štyria chlapci a skvelý producent mohli vytvoriť trvalé umelecké dielo,“ píše McCartney v knihe.

„Zdá sa, že album Sgt. Pepper zachytil náladu vtedajšej doby. Doska navyše inšpirovala mnoho ďalších ľudí,“ dodáva bubeník Ringo Starr.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #album #máj #Sgt. Pepper