Kendrick Lamar nemá čo skrývať. Detektora lži sa v klipe DNA nebojí

19.04.2017 14:00

Americký rapper Kendrick Lamar predstavil videoklip ku skladbe DNA, ktorá je druhým singlom z jeho nového albumu Damn (2017). V klipe účinkuje aj herec Don Cheadle, ktorý stvárnil vyšetrovateľa. Ten chce vypočúvať spútaného Lamara, no v momente, keď zapne detektor lži, dostane záchvat a následne začne rapovať Lamarovým hlasom. Neskôr sa v klipe ukáže aj rapper Schoolboy Q.

Kendrick Lamar v novom videoklipe k piesni DNA.
Kendrick Lamar v novom videoklipe k piesni DNA. Autor: KendrickLamarVEVO (screenshot z videa)

O réžiu sa postarali Nabil a duo The Little Homies, ktoré tvoria samotný Lamar a prezident labelu Top Dawg Entertainment Dave „Miyatola“ Free. Skladbu, rovnako ako prvý singel Humble, produkoval Mike Will Made-It. Spomínaný album Damn vyšiel v piatok 14. apríla a obsahuje celkovo štrnásť skladieb.

Dvadsaťdeväťročný Kendrick Lamar Duc­kworth sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2003. Po viacerých mixtapeoch a eponymnom EP z roku 2009 vydal debutový album Section.80 (2011), no výraznejší úspech zaznamenal až s druhou štúdiovkou Good Kid, M.A.A.D City (2012). Tá sa v americkom albumovom rebríčku Billboard 200 dostala najvyššie na druhú priečku.

Kendrick Lamar - DNA

S tretím albumom To Pimp A Butterfly (2015) dobyl americký aj britský rebríček, pričom nahrávka obsahuje napríklad singel i, za ktorý Lamar získal dve ceny Grammy. Vlani si pripísal na konto ďalších päť zlatých gramofónikov a taktiež vydal kompiláciu Untitled Unmastered. Rapper je tiež členom skupiny Black Hippy, ktorú okrem neho tvoria Ab-Soul, Jay Rock a Schoolboy Q.

#Schoolboy Q #Kendrick Lamar #Don Cheadle #DNA #detektor lži #Damn
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk