Chrisa Cornella pochovajú v piatok v Los Angeles

23.05.2017 05:00
Chris Cornell
Hudobník Chris Cornell zomrel v Detroite vo veku 52 rokov. Autor: ,

Líder kapiel Soundgarden a Audioslave sa obesil 18. mája v Detroite.

Chrisa Cornella pochovajú na Hollywood Forever Cemetery v Los Angeles. Pre noviny The Detroit News potvrdil informáciu muzikantov niekdajší právny zástupca Kirk Pasich. Pohreb bude súkromný, pričom podľa Pasicha pozostalí plánujú aj „jednu alebo viac verejných rozlúčok“.

Speváka našli mŕtveho 18. mája v kúpeľni detroitského MGM Grand Hotela. Niekoľko hodín predtým ako sa obesil, vystúpil s kapelou Soundgarden v tamojšom Fox Theatre. Dožil sa 52 rokov. Hudobníkova manželka a deti veria, že si na život siahol v dôsledku užitia lieku na predpis. V súčasnosti čakajú na výsledky toxikologických testov.

Chris Cornell sa narodil 20. júla 1964 v Seattli. Preslávil sa najmä ako spevák a gitarista spomínanej skupiny Soundgarden, ktorá vznikla v roku 1984 a patrila medzi priekopníkov grungeu. S formáciou vydal šesť štúdioviek, pričom so štvrtou Superunknown (1994) sa im podarilo dobyť americký rebríček Billboard 200. Medzi ich známe skladby patria napríklad Spoonman, Black Hole Sun, Fell on Black Days či Black Rain. Skupina má na konte dve ceny Grammy.

Cornell, ktorý mal hlasový rozsah takmer štyri oktávy, sa venoval aj sólovej kariére. Vydal albumy Euphoria Morning (1999), Carry On (2007), Scream (2009), Higher Truth (2015) či živú nahrávku Songbook (2011). S formáciou Audioslave, ktorá fungovala v období 2001 až 2007, ponúkol albumy Audioslave (2002), Out Of Exile (2005) a Revelations (2006), pričom všetky sa v Billboarde 200 dostali do top 10 a s Out of Exile tento rebríček aj dobyli. Z nahrávok pochádzajú single ako napríklad Like a Stone, Show Me How to Live alebo Be Yourself. Hudobník, ktorý bojoval aj so závislosťou od alkoholu a drog, vydal s už nefungujúcou kapelou Temple of the Dog v roku 1991 jediný, eponymný album.

Za skladbu The Keeper z filmu Kazateľ Kalašnikov (2011) ho nominovali na Zlatý glóbus. Je tiež spoluautorom a interpretom piesne You Know My Name z bondovky Casino Royale (2006). Americký dvojtýždenník Rolling Stone ho označil za deviateho najlepšieho speváka všetkých čias. Cornell sa dva razy oženil a zanechal po sebe tri deti.

#pohreb #Chris Cornell
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku