„Máme spolu dohodu,“ povedal päťdesiatsedemročný Clayton pri preberaní ceny, „v našej kapele sa nikto nestane obeťou nešťastia. Buď prídeme domov všetci, alebo nikto z nás. Nikoho neponecháme svojmu osudu. Ďakujem, že ctíte tento sľub a umožnili ste mi byť vo vašej kapele.“ Clayton potom spolu s kolegami z U2 zahral niekoľko hitov ako Stuck in a Moment You Can't Get Out Of, Vertigo či I Will Follow.
„Mal som šťastie, pretože som mal troch priateľov, ktorí videli, čo sa deje, a ktorí ma mali dosť radi na to, aby mi podali pomocnú ruku. Bono, The Edge a Larry (Mullen) ma naozaj podporovali pred aj potom, čo som nastúpil liečbu a ja som bezvýhradne vďačný za ich priateľstvo, pochopenie a podporu,“ vyhlásil hudobník.
Basgitaristu uviedol hudobný producent Chris Blackwell ako človeka, ktorý si prešiel závislosťou, dostal sa z nej a mal dosť odvahy na to, aby sa k nej priznal. Clayton bojoval s démonom alkoholu ešte pred pár rokmi. „V určitú chvíľu som toho musel nechať a využiť svoj plný potenciál,“ povedal. Bolo to však podľa neho nesmierne ťažké, pretože sa domnieval, že nie je možné byť súčasťou hudobnej skupiny a nepiť. Nakoniec to vraj bol gitarista Eric Clapton, kto mu povedal, že potrebuje pomoc.
„Nelakoval to naružovo. Povedal mi, že musím zmeniť svoj život a že toho nebudem ľutovať,“ spomínal Clayton. Pri rehabilitácii ho údajne podporil aj Pete Townshend z kapely The Who. Clayton dostal Cenu Stevieho Raya Vaughana za podporu fondu MusiCares, ktorý hudobníkom pomáha s liečbou závislostí.