Chrisovi Cornellovi postavia v Seattli na pamiatku sochu

11.08.2017 16:00
Spevák Chris Cornell 2008
Spevák Chris Cornell zomrel vo veku 52 rokov. Autor: ,

Vdova po hudobníkovi Chrisovi Cornellovi najala umelca, ktorý vytvorí sochu jej zosnulého manžela. Tú plánujú umiestniť v jeho rodnom Seattli. Vicky Cornell to prezradila v rozhovore pre denník The Seattle Times s tým, že autorom sochy bude Wayne Toth, ktorý sa postaral aj o podobizeň Johnnyho Ramonea na jeho hrobe na losangeleskom Hollywood Forever Cemetery, kde je pochovaný aj Cornell.

Rodinný priateľ a právnik Mark Johnson podľa jej slov v súčasnosti v spolupráci s mestom hľadá pre sochu vhodné miesto, čo pre agentúru AP potvrdil i hovorca starostu Seattlu. Dokončenie sochy podľa jej slov potrvá zhruba sedem mesiacov.

Chris Cornell sa narodil 20. júla 1964 v Seattli. Preslávil sa najmä ako spevák a gitarista kapely Soundgarden, ktorá vznikla v roku 1984 a patrila medzi priekopníkov grungeu. S formáciou vydal šesť štúdioviek, medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Spoonman, Black Hole Sun či Black Rain. S kapelou Audioslave uviedol na trh v rokoch 2002 až 2006 tri albumy a so skupinou Temple of the Dog zas v roku 1991 eponymnú nahrávku.

Cornell, ktorý mal hlasový rozsah takmer štyri oktávy, sa venoval aj sólovej kariére. Vydal albumy Euphoria Morning (1999), Carry On (2007), Scream (2009), Higher Truth (2015) či živú nahrávku Songbook (2011). Za skladbu The Keeper z filmu Kazateľ Kalašnikov (2011) ho nominovali na Zlatý glóbus. Je tiež spoluautorom a interpretom piesne You Know My Name z bondovky Casino Royale (2006). Americký dvojtýždenník Rolling Stone ho označil za deviateho najlepšieho speváka všetkých čias. Zomrel 18. mája vo veku 52 rokov.

#socha #Soundgarden #Seattle #grunge #Chris Cornell
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku