Formácia Swan Bride si užije jesenné turné doma aj v Čechách

06.09.2017 12:00
Swan Bride
Formácia Swan Bride. Autor:

Slovenská skupina odštartuje turné 22. septembra v domácej Žiline.

Muzikanti následne navštívia v rámci Timelines Tour 2017 aj Bratislavu, Prahu, Brno, Prešov, Ružomberok, Bardejov, Trenčín a Liptovský Mikuláš. „Tá obyčajná každodennosť v našich životoch nám dáva dosť zabrať, takže o to viac energie vkladáme do muziky. Myslím si, že je to počuť aj cítiť a že rovnako to budú prežívať aj ľudia na koncertoch. My sa totiž cítime tak trochu punkovo,“ povedal gitarista a klávesák Matej Kačko Kačaljak. „Sme teraz asi v najlepšej forme, v akej sme kedy boli. S ideálnou dávkou sebavedomia a so zbierkou nových piesní, ktoré nás veľmi baví hrať,“ dodal bubeník Mišo Michálek.

Skupina je zvedavá aj na reakcie domáceho publika. „Veľmi sa tešíme, že si zahráme v úchvatných priestoroch zrekonštruovanej Novej synagógy. Imponuje nám aj snaha organizátorov akcie z Občianskeho združenia Žilina žije, mimochodom, chalani sú zároveň členmi domácich kapiel Bod Omylu a Dave Brannigan, aj takouto cestou pozdvihnúť úroveň kultúry v meste. Samozrejme, hrať doma je vždy niečo špeciálne. Určite sa na nás príde pozrieť veľa kamarátov a známych, objasnil bubeník. "Aj keď, pred vlastnými sa hrá ťažšie, lebo sa neboja do očí ti povedať, že si vymäkol,“ dodal Kačko.

Hudobníci si na každé vystúpenie privezú aj vlastné svetlá a zvukára. „Nechceme prísť do klubu len ako kapela, čo si prišla zahrať pár pesničiek. Chceme, aby ľudia odchádzali z koncertov spokojní, a tomu prispôsobujeme aj celú koncepciu turné. My sa tešíme a veríme, že radosť budú mať aj diváci,“ povedal Michálek. „Dali sme si záväzok, že budeme hrať tak, akoby toto turné malo byť naše posledné, týmto zdravíme skupinu Elán. Keď sa potom nájdeme na Youtube, nech je na čo sa pozerať. Tešíme sa na ten únik z reality. Na turné sa môže všetko a to je asi najlepšia pozvánka,“ vyjadril sa Kačko.

Swan Bride na scéne debutovali v roku 2007 EP nahrávkou Monsters In Your Drawers so singlami Alternate Ego a Mad Romance, ktoré zaujali aj Rádio_FM. Pätica muzikantov zo Žiliny naň nadviazala albumom s jednoduchým názvom 2 (2010). Na konte majú tiež eponymný album z roku 2012 a EP nahrávku Swan Songs (2015). Tento rok vydali novinku Timelines. Skupina absolvovala koncertné šnúry na Slovensku alebo v Českej republike, predstavila sa na festivaloch Pohoda, Rock for People či Grape, v Bratislave robila predskokana Marilynovi Mansonovi a vo Viedni skupinám The Foals a The Horrors.

Swan Bride – Timelines Tour 2017: 22. septembra – Žilina, Nová synagóga 6. októbra – Bratislava, KC Dunaj 13. októbra – Praha, Cafe V lese 14. októbra – Brno, Fléda 20. októbra – Prešov, Christiania 21. októbra – Ružomberok, Panoptikum 27. októbra – Bardejov, Bašta 28. októbra – Trenčín, Lúč 11. novembra – Liptovský Mikuláš, Diera do sveta

#turné #Swan Bride
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk