Mníšky rockerky sú čiernym koňom cien Latin Grammy

Čiernym koňom tohtoročných cien Latin Grammy, ktorých organizátori v stredu oznámia nominácie v jednotlivých kategóriách, by mala byť podľa niektorých amerických médií skupina Siervas z Peru.

19.09.2017 16:00
Siervas Foto: ,
Kapelu Siervas tvoria mníšky z ôsmich krajín Latinskej Ameriky.
debata

Kapelu tvorí jedenásť mníšok hrajúcich rockovú hudbu a vystupujúcich v mníšskych rúchach. Skupina má na konte dva albumy, ich najpopulárnejšie videá na YouTube prekročili hranicu milióna prezretí a na ich koncerty chodia niekoľkotisíco­vé davy.

„Stále nám volali ľudia s tým, že by chceli vidieť tie spievajúce mníšky,“ cituje agentúra AP Ryana Lilyengrena, hovorcu rímskokatolíckej diecézy v kalifornskom meste Orange, kde Siervas na svoj koncert pritiahli štyritisíc fanúšikov. Ich úspech podľa Lilyengrena spočíva v tom, že „šíria svoje posolstvo presne tým spôsobom, akým ho chcú ľudia prijímať“.

Kapelu Siervas, čo v preklade znamená Služobníčky, tvoria mníšky vo veku od 20 do 40 rokov z ôsmich krajín Latinskej Ameriky. Jej členky trvajú na tom, že nie sú rockové hviezdy, a iba sa snažia šíriť vieru spôsobom, ktorý je blízky mladej generácii.

Podľa agentúry AP však ako rockové hviezdy rozhodne pôsobia. Jedenásť žien energicky hrajúcich na gitary, bicie či violončelo a spievajúcich chytľavé melódie odlišuje od bežných rockových hviezd snáď práve len to, že sú oblečené v mníšskych rúchach.

debata chyba
Viac na túto tému: #Latin Grammy #mníška #rokenrol #Siervas