Andrea Bocelli si na koncert prizve posily zvučného mena

Andrea Bocelli je jednou z najpopulárnejších osobností opernej scény. V rámci svojho svetového turné zavíta 19. novembra opäť do Bratislavy na Zimný štadión Ondreja Nepelu. Jeho predstavenie bude pre Slovensko iným, ako bolo to predošlé. Predstavia sa na ňom aj úspešní umelci z rôznych krajín.

03.11.2017 14:00
Andrea Bocelli Foto:
Andrea Bocelli zavíta 19. novembra v rámci svojho svetového turné opäť do Bratislavy.
debata

„Víťazný tím sa nemení. Toto spojenie s maestrom Rotom a s Českým Národným Symfonickým orchestrom môžeme považovať za pomerne zabehnuté. „Takto sa vyslovil Andrea Bocelli pre portál Operaslovakia.sk na otázku, ako vníma opakovanú spoluprácu s ČNSO a talianskym dirigentom Marcellom Rotom. Orchester funguje od roku 1993 a dodnes je jedným z najobsadzova­nejších telies vďaka svojmu širokému a všestrannému repertoáru a kvalitnému zloženiu umelcov.

Dirigent Marcello Rota je známy taliansky dynamický dirigent, ktorý s obľubou spolupracuje s ČNSO a Andreou Bocellim. Okrem tohto zaužívaného spojenia často hosťuje na prestížnych operných miestach, ako je Rím, Bologna, Verona, Geneva, Amsterdam, Londýn, Hamburg, Brusel a iné. Rota má skúsenosti s mnohými svetovými sólistami, ako napríklad David Geringas, Jean-Pierre Rampal, Mstislav Rostropovič, Dmtri Sitkovetsky, či opernými spevákmi ako Renato Bruson, Cecilia Gasdia, Leo Nucci, Nicola Martinucci, Andrea Bocelli, Katia Ricciarelli, Kiri Te Kanawa a Mariella Devìa.

Illaria Della Bidia je toskánska diva, ktorá sa venuje hudbe už od útleho veku. Od roku 2011 spolupracuje s Andreou Bocellim a podieľa sa na jeho svetovom turné. Okrem jej speváckej kariéry je známa aj ako skladateľka a pianistka. Táto talentovaná speváčka vystúpila počas 15 rokov na viac ako 2-tisíc koncertoch a zábavných predstaveniach. Okrem vášne k hudbe ju uchvátila aj filantropia. Od roku 2012 je sponzorom nadácie Arpa a podporuje aj Nadáciu ABF – Andrea Bocelli Foundation, ktorá aktívne pôsobí v okrajových častiach sveta, najmä na Haiti.

Maria Aleida je sopranistka kubánskeho pôvodu, ktorá začala rozvíjať svoje hudobné vzdelanie v roku 1999 na konzervatóriu vo Venezuele. Vyhrala medzinárodnú súťaž Montserrat Caballe v Zaragoze (2008), v Mário Lanza inštitúte vo Philadelphii (2009) a taktiež aj súťaž, ktorej organizátorom bola Licia Albanese-Puccini nadácia v New Yorku (2010). Bola finalistkou v New England v Bostone a v Metropolitnej opere National Council Auditions v roku 2011 a v opernej súťaži Operalia World v roku 2012. Preslávila sa rôznymi rolami v operách od tých najznámejších skladateľov, ako sú Strauss, Puccini, Offenbach či Bellini. V posledných rokoch je aktívnou členkou Bocelliho svetového turné.

Gitarové duo Carisma je spojenie dvoch neobyčajných klasických gitaristov Magdaleny Kaltchevy a Carla Corrieriho. Tento muzikantský pár komponuje svoju hudbu inovatívnym spôsobom. O ich tvorbe Carlo tvrdí: „Rozmýšľame odlišne od väčšiny klasických hudobníkov. Užívame si každý hudobný žáner a tým, že sme mladí, počúvame aj pop a elektroniku. Sú to také zvukové stopy nášho každodenného života, rovnako, ako aj naše klasické pozadie. Niektorí z najzaujímavejších skladateľov dnes pracujú v oblasti elektronickej hudby. Nikdy nám nedávalo zmysel ignorovať moderný svet a obmedzovať sa len na klasické skladby.“

debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #opera #Andrea Bocelli #Marcello Rota