Ostrov hudby 2 už má fyzickú podobu. Nasleduje turné

Projekt Ostrov hudby, ktorý prepojil niekoľko uznávaných hudobných vydavateľov a v 18 skladbách predstavuje pestrú vzorku slovenskej nezávislej scény pre domácich aj zahraničných poslucháčov, vstupuje do roku 2018.

26.01.2018 14:00
Ostrov hudby Foto:
Kompilácia Ostrov hudby vychádza oficiálne na CD.
debata

Vďaka úspešnej crowdfundingovej kampani vychádza kompilácia v týchto dňoch oficiálne na CD a celá idea projektu získava živú formu aj v podobe koncertného turné. Ostrov Hudby Tour začína v Banskej Bystrici a Prešove už tento víkend 26. a 27. januára. Vo februári budú nasledovať zastávky v Bratislave a Žiline.

Druhý ročník Ostrova hudby je kolekciou aktuálnej a z väčšej časti doteraz nevydanej tvorby rešpektovaných aj nových mien slovenskej alternatívnej scény. Medzi 18 pesničkami figuruje napríklad Katarína Máliková, vibrafonista a producent Stroon, kapely The Ills, Bulp, Purist, Satin Lead, Tolstoys, Petijee & Space Cats a ďalší.

Na konečnom výbere pesničiek sa podieľali hudobné značky Gergaz, Slnko Records, ajlavmjuzik, Deadred Records, Real Something a odprezentované sú aj hudobné vydavateľstvá Real Music House a Exitab. Zámerom celého projektu je poukázať na dôležitosť vzájomnej pomoci a spájania síl v prospech prezentácie slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Príjem z kompilácie bude použitý na hudobné vzdelávanie a projekty exportujúce slovenskú hudbu za hranice.

„Turné a CD nosič boli našou snahou posunúť druhý ročník Ostrova hudby na vyššiu úroveň a dostať ho ešte viac medzi ľudí. Okrem toho je v prípravnej fáze aj dokumentárny film, ktorý by mal byť v angličtine a opäť prispeje k šíreniu povedomia o zaujímavej slovenskej hudbe v zahraničí. Na dokumente pracujú režisérka Martina Slováková a iniciátor Ostrova hudby Richard Čermák,“ hovoria zástupcovia občianskeho združenia LALA Slovak Music Export, ktoré celý projekt koordinuje. Ostrov hudby 2 sa dá vypočuť, objednať v digitálnej a fyzickej verzii na stránke musicexport.sk alebo na Bandcampe. Dostupný je aj pre používateľov streamingových platforiem.

Ostrov Hudby Tour 2018 bude mať zatiaľ štyri zástavky v banskobystrickej Záhrade (26. 1.), prešovskom klube Wave (27. 1.), bratislavskej Novej Cvernovke (8. 2.) a žilinskej Stanici – Záriečie (16. 2.). V každom meste vystúpi iná dvojica účinkujúcich z kompilácie Ostrov hudby 2. Najbližší víkend v Banskej Bystrici to bude producent Petijee so svojou kapelou Space Cats a prešovská zostava Satin Lead. V Prešove zahrajú skupiny Bulp a Purist. V niektorých mestách prebehne aj diskusia o slovenskej nezávislej scéne a o jej doterajšom aj budúcom pôsobení v zahraničí.

debata chyba
Viac na túto tému: #turné #Ostrov hudby #Ostrov hudby 2
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy