Sade naspievala novú skladbu po siedmich rokoch. Pre film Struny času

23.02.2018 07:00
Sade
Speváčka Sade v Bratislave. Autor:

Spoluprácu so Sade oznámila prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter režisérka fantasy snímky Ava DuVernay.

„Nikdy by som nepovedala, že povie áno, ale aj tak som sa spýtala. Bola milá a štedrá. Bohyňa. Spolu sme začali cestu, na ktorú nikdy nezabudnem. Som hrdá, že môžem oznámiť, ze Sade vytvorila originálnu skladbu pre Struny času. Má názov Flower of the Universe a je to splnený sen,“ napísala filmárka.

Snímka Struny času vznikla na motívy románu Nebezpečná skratka (1962) od Madeleine L'Engle a prinesie príbeh školáčky Meg Murryovej, jej brata Charlesa Walacea a ich spolužiaka Calvina O'Keefa, ktorí sa s pomocou troch nebeských bytostí a skladania času a priestoru medzi svetmi a hranicami fantázie pokúšajú nájsť ich nezvestného otca. Na svojej dobrodružnej ceste však Meg musí so svojimi spoločníkmi čeliť mocnej zlej sile a musí v sebe objaviť silu na to, aby ju mohla poraziť. Film, v ktorom si zahrali napríklad Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling či Chris Pine, sa do slovenských kín dostane 12. apríla. Na jeho soundtracku okrem Sade pracovali napríklad Demi Lovato, Sia, Chloe x Halle či Kehlani.

Sade, celým menom Helen Folasade Adu začínala ako vokalistka v soulovej skupine Pride, no po tom, ako sa jej podarilo zaujať nahrávacie spoločnosti, podpísala v roku 1983 sólovú zmluvu a založila vlastnú skupinu Sade. Tá debutovala v roku 1984 nahrávkou Diamond Life, po ktorej nasledovali štúdiovky Promise (1985), Stronger Than Pride (1988), Love Deluxe (1992), Lovers Rock (2000) a Soldier of Love (2010). Skupina má na konte štyri hudobné ceny Grammy.

#Struny času #Sade
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk