Skupina Gladiator vydáva akustický album

23.02.2018 13:48
Gladiátor
Kapela Gladiator na pódiu. Autor:

Album Akustik Live so 16 skladbami je záznamom novembrového koncertu v Nitre a nechýbajú na ňom najväčšie hity kapely v akustickom prevedení.

Sú nimi Neviem ťa nájsť, Kúpim si pekný deň, Nemôžem dýchať, Milióny ciest, Divoký dážď, Život pred sebou, Okno z prstov, Pieseň čiernych vrán, Hlavu maj hore, Sweet little mouse, Sám s ňou, Pesnička o Medulienke, Dnes je skvelý deň, Keď sa láska podarí, Bonboniéra a Láska.

"Sme veľmi radi, že pesničky, ktoré sme poskladali, sa ľuďom páčia, že chodia na koncerty a spievajú s nami. Mali sme to šťastie a sme za to vďační,“ hovorí Miko Hladký, ktorý zároveň prezradil, že bolo plánom zaradiť skladby, ktoré fanúšikovia poznajú, no v novom šate. "Chceli sme tam aj svoje srdcovky, ktoré sme dlho nehrávali a chceli sme sa k nim vrátiť. Na normálnom rockovom koncerte sa to celkom nehodí, tak sme zúročili priestor, ktorý nám akustické turné vytvorilo a zahrali sme Okno z prstov, Sweet little mouse či Divoký dážď,“ dodal frontman kapely.

"Gladiator sa týmto albumom stal definitívne dospelou kapelou. Má na svojom konte anglické i slovenské albumy, kompilácie aj live album. Akustik Live pre mňa potvrdzuje známu pravdu, že základom populárnej hudby je dobrá pesnička. A dobrá pesnička zafunguje ako v rockovej, tak aj v akustickej podobe,“ povedal o albume krstný otec Juraj Čurný. "K dokonalosti im chýba už len vianočná pesnička. Nepochybujem, že aj tú čoskoro doplnia do svojej diskografie,“ dodáva.

V závere februára čaká fanúšikov skupiny Gladiator ešte akustický koncert v Žiline 26. februára, potom sa skupina vrhne do ďalšej práce. "Pre fanúšikov pripravujeme ďalšie veci, ktoré ich určite potešia. V pláne máme nový radový album a aj turné k výročiu,“ dodal Miko Hladký.

#Gladiátor #Akustik Live
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk