Jaromír Nohavica vystúpi dva razy v Bratislave

12.04.2018 07:00
Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica na pódiu. Autor:

Prvý koncert sa bude konať 22. júna. Spevák vystúpi v sprievode Janáčkovej filharmónie Ostrava pod taktovkou Marka Ivanovića.

Počas večera v slovenskej premiére zaznejú najväčšie hity 64-ročného rodáka z Ostravy v úprave pre spev, gitaru a symfonický orchester.

Nohavica predvedie na druhý deň, teda 23. júna, svoje skladby v klasickej podobe. Speváka a gitaristu budú sprevádzať Robert Kusmierski (akordeón, piano) a Pavel Plávka (bicie, perkusie).

Muzikant sa tento rok predstaví napríklad aj na festivale Lodenica, ktorý sa bude konať od 30. augusta do 1. septembra v Piešťanoch.

Jaromír Nohavica je zrejme najznámejším a najúspešnejším pesničkárom v Česku, pričom veľkú fanúšikovskú základňu má i na Slovensku a v Poľsku. Debutoval albumom Darmoděj (1988), medzi jeho ďalšie nahrávky patria napríklad V tom roce pitomém (1990), Mikymauzoleum (1993), Divné století (1996), Moje smutné srdce (2000), Babylon (2003), Ikarus (2008) či Tak mě tu máš (2012), za ktorú dostal cenu Anděl za najpredávanejší album roka 2012. Pri príležitosti svojich 60. narodenín, ktoré oslávil 7. júna 2013, vydal pod názvom Tenkrát výber toho najlepšieho z tvorby z poslednej dekády minulého storočia. Na konte má také hity ako Kometa, Ostravo, Ještě mi scházíš, Když mě brali za vojáka, Zatímco se koupeš, Těšínská, Zítra ráno v pět, Bláznivá Markéta, Fotbal, Sarajevo, Mikymauz či Až to se mnu sekne. Ako textár je podpísaný pod hitom Lásko, voníš deštěm pre Mariu Rottrovú, spolupracoval aj so skupinou Čechomor či Karlom Plíhalom. Milovník tvorby Bohumila Hrabala je známy aj ako prekladateľ Mozartových opier do češtiny. Je členom Siene slávy českej Akadémie populárnej hudby.

#Jaromír Nohavica #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk