Slávny tenorista priznal: Bol som mladý a tiež ma sexuálne obťažovali

Ani muži nie sú chránení pred sexuálnym obťažovaním, upozornil v rozhovore pre stredajšie vydanie talianskeho denníka Corriere della Sera svetoznámy nemecký tenorista Jonas Kaufmann.

31.05.2018 11:00
Jonas Kaufmann Foto: ,
Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je svetoznámy nemecký tenorista Jonas Kaufmann počas rozhovoru v Štátnej opere v Mníchove.
debata

Rodák z Mníchova (48) bol s tým podľa vlastných slov konfrontovaný na začiatku svojej úspešnej umeleckej dráhy.

„Dobre poznám situáciu, keď som bol mladý, tiež sa mi to stalo. Stál som na začiatku kariéry, keď mi istý manažér navrhol koncert, fantastickú príležitosť. Na výmenu by som bol mal s ním však zájsť do sauny… Mal som strach a povedal som nie,“ uviedol umelec.

Podľa jeho slov je sexuálne vydieranie strašné a treba mať odvahu odhaliť ho. Na strane druhej to v USA došlo už tak ďaleko, že muž nemôže zostať so ženou v osamote bez toho, aby nechal zapnutú kameru. „Nebezpečenstvo čeliť obvineniu z obťažovania je priveľké,“ dodal.

Jonas Kaufmann sa zmienil aj o tom, že v takmer každom opernom opuse sa ženy stávajú obeťami brutálnych mužov, zradcov. Za absurdné však považuje, ak sa v tejto súvislosti mení záver opery, napríklad ak Desdemona škrtí Otella. Podľa jeho názoru nemožno aplikovať pravidlá života na umenie, veď by to znamenalo cenzúru.

debata chyba
Viac na túto tému: #opera #zivot #sexuálne obťažovanie #Jonas Kaufmann