Zagorová dokončuje nový album. Skladby jej zložil Chodúr aj Radůza

12.06.2018 05:00
Hana Zagorová
Speváčka Hana Zagorová. Autor:

Nový album českej speváčky Hany Zagorovej vzniká v týchto dňoch v štúdiu Dana Hádla. Jeho vydanie je naplánované na september na etikete vydavateľstva Supraphon.

Na novinke budú predovšetkým domáce pesničky mladých autorov, niektorí s Hanou Zagorovou už spolupracovali na predchádzajúcom, zlatou platňou ocenenom albume O Lásce, ktorý vyšiel v auguste 2016.

„Potešilo ma, že mi pesničky napísali autori, ktorí sami aj spievajú. To nebýva až také obvyklé. Napríklad Marek Ztracený mi napísal dve krásne pesničky a podľa jednej z nich sa asi bude volať celý album. Dve pesničky zložila Radůza, jednu krajšiu než druhú, prispeli i Xindl X, Martin Chodúr, Kubo Kubín alebo Hynek Toman zo skupiny Support Lesbiens. A tiež Jiří Březík, ktorý už pre mňa napísal poslucháčmi stále žiadané hity ako Je naprosto nezbytné, Za každou chvíli s tebou platím alebo Navěky zůstane čas. Jirka pre mňa píše nielen krásne pesničky, ale vystupuje so mnou aj na mojich koncertoch ako zborista a gitarista,“ uviedla Zagorová.

Legendárna česká speváčka tento rok poteší svojich fanúšikov niekoľkými vystúpeniami na letných scénach a festivaloch, s Boom! Bandom Jiřího Dvořáka sa predstaví 6. júla v Českých Budějoviciach, 7. júla na Vysočina Feste v Jihlave, 24. augusta na pražskej Letnej scéne na Vyšehrade.

#nahrávanie #Hana Zagorová #album
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk