Zuzana Smatanová: Pustila som sa na cestu, ktorou som ešte nikdy nešla

Šesťnásobná slovenská zlatá slávica Zuzana Smatanová vydáva nový dvojalbum Echo.

29.06.2018 14:00
Zuzana Smatanová Foto:
Zuzana Smatanová v uviedla do života svoj nový album Echo.
debata (3)

Jeho vydanie avizoval singel a klip Jediný a jediná, ktorý vydala v závere apríla. Fanúšikovia si naň museli počkať viac ako šesť a pol roka, predchádzajúci album Dvere vyšiel v októbri 2011. Zuzana ho predstavila vo štvrtok večer (28.6.) v Bratislave, do života ho uviedli fanúšikovia silným fúknutím, to aby ho zavialo ku všetkým, ktorí majú radi jej pesničky.

Novinka ponúka 21 piesní, na prvom disku deväť slovenských, na druhom dvanásť s anglickými textami. Sú nimi Echo, V dobrom aj zlom, Môžeme si už odpustiť, Miesta, duet s Adamom Ďuricom, Horou, Otcovi, Jediný a jediná, Bergen a Zmútená voda, na druhom disku anglické Echo, Runner Shooter, Hard Nut, Cloudkeeper, Paper Ship, Secret, Liquid Condition, Scarecrow, Lavender, Doe, The Story of a Salmon, dvanástou je Woods. Bonusom albumu je videodokument z nahrávania albumu.

„Od roku 2014 som sa začala tomu veľmi potajme venovať, vedela o tom iba moja mama a pár ľudí okolo. Bolo to pre mňa úžasné tvorivé obdobie, chcela som to tajiť, lebo som sa pustila na cestu, ktorou som ešte nikdy nešla, produkovať si album sama. Vedela som, že to bude veľký náklad, už len z toho dôvodu, že je to dvojalbum. Preto som to tajila. Je iný v tom, spolupracovala som s inými ľuďmi, napríklad s Ivanom Jombíkom, s ktorým som už robila pieseň Horou. Je to štúdiová legenda, človek, ktorému prešlo cez štúdio toľko známych ľudí, pre mňa to bola veľká česť robiť s ním. Odsunula som svoj osobný život na dva roky, denne som zaspávala a budila sa s myšlienkou na album. Často som sa vracala domov večer, keď už boli obchody zatvorené a nestihla som ani nakúpiť. Pritom som aj koncertovala, ale myšlienky vždy utekali k albumu,“ uviedla k novému albumu speváčka.

Svoju kapelu pri tomto albume vynechala a prizvala si k nahrávaniu viacero muzikantov, s ktorými doteraz nespolupracovala. Boli medzi nimi Martin Valihora, Martin Gašpar, Juraj Griglák, Milan Adamec či Peter Kunzo. Zuzana aj sama nahrávala nástroje, na ktorých doteraz nehrala, nahrala bicie, basu, akordeón, cajon, všetky gitary a klávesy, takže na albume bola multiinštrumen­talistkou. Hudba aj texty všetkých piesní sú z jej pera. Ako prvá počula Zuzkine nové pesničky jej mama, ktorá je vždy jej prvým poslucháčom a kritikom.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Smatanová #Echo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy