Skupina Modus pripravuje po tridsiatich rokoch nový album

05.07.2018 12:21
Juraj Zaujec
Juraj Zaujec na pódiu. Autor: ,

Jeho vydanie je naplánované na september, avizuje nový singel a videoklip Neviem viac. Album ponúkne desať skladieb.

„Album sme ešte nepomenovali, no určite bude mať názov. Máme strašne veľa nápadov, z ktorých chceme vybrať najvýstižnejší. Skladby sú už nahraté, už len dolaďujeme finálny zvuk. Snažili sme sa nadviazať na to, čo bolo na Moduse vždy najzaujímavejšie. Bohaté vokály a silné melódie. Bude na ňom desať piesní, ktoré sme tvorili všetci spolu približne rok,“ hovorí spevák Juraj Zaujec.

Na albume spolupracujú s textármi ako Juraj Soviar, Mirka Abelová, Martin Sarvaš, Peter Lehotský a Vlasta Brezovská. Svojím textárskym umením prispeli aj zakladajúci členovia Modusu Ľubo Kyslík Stankovský a Jano Baláž. O zhudobnenie sa postarali členovia Modusu sami.

„Každý z nás priniesol niekoľko nových skladieb a tie, ktoré schválila celá kapela, sme zaradili na album. Autorsky to bude veľmi pestré, keďže tam máme piesne od štyroch z piatich aktuálnych členov Modusu, čiže od Janka Baláža, Kyslíka, Paľka Bartovica a mňa. Čo sa týka nového singla Neviem viac, aj keď to bude znieť ako klišé, je to skladba inšpirovaná životom samým. Je o kamarátstve a tom, aké je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí sa na teba nevykašlú, keď si down,“ vysvetľuje Juraj Zaujec.

Videoklip nakrúcala kapela v Barokovej záhrade Bratislavského hradu, o réžiu klipu sa postarala Gabi McLaren z Uavonic. Modus plánuje po sérii júnových koncertov vydať a uviesť do života nový album. Dátum a miesto však zatiaľ kapela nezverejnila.

#Modus #album
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk