Skupina Modus pripravuje po tridsiatich rokoch nový album

Jeho vydanie je naplánované na september, avizuje nový singel a videoklip Neviem viac. Album ponúkne desať skladieb.

05.07.2018 12:21
Juraj Zaujec Foto: ,
Juraj Zaujec na pódiu.
debata

„Album sme ešte nepomenovali, no určite bude mať názov. Máme strašne veľa nápadov, z ktorých chceme vybrať najvýstižnejší. Skladby sú už nahraté, už len dolaďujeme finálny zvuk. Snažili sme sa nadviazať na to, čo bolo na Moduse vždy najzaujímavejšie. Bohaté vokály a silné melódie. Bude na ňom desať piesní, ktoré sme tvorili všetci spolu približne rok,“ hovorí spevák Juraj Zaujec.

Na albume spolupracujú s textármi ako Juraj Soviar, Mirka Abelová, Martin Sarvaš, Peter Lehotský a Vlasta Brezovská. Svojím textárskym umením prispeli aj zakladajúci členovia Modusu Ľubo Kyslík Stankovský a Jano Baláž. O zhudobnenie sa postarali členovia Modusu sami.

„Každý z nás priniesol niekoľko nových skladieb a tie, ktoré schválila celá kapela, sme zaradili na album. Autorsky to bude veľmi pestré, keďže tam máme piesne od štyroch z piatich aktuálnych členov Modusu, čiže od Janka Baláža, Kyslíka, Paľka Bartovica a mňa. Čo sa týka nového singla Neviem viac, aj keď to bude znieť ako klišé, je to skladba inšpirovaná životom samým. Je o kamarátstve a tom, aké je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí sa na teba nevykašlú, keď si down,“ vysvetľuje Juraj Zaujec.

Videoklip nakrúcala kapela v Barokovej záhrade Bratislavského hradu, o réžiu klipu sa postarala Gabi McLaren z Uavonic. Modus plánuje po sérii júnových koncertov vydať a uviesť do života nový album. Dátum a miesto však zatiaľ kapela nezverejnila.

debata chyba
Viac na túto tému: #album #Modus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy