Paul Simon vydá album In the Blue Light

Americký spevák a hudobník Paul Simon vydá album In the Blue Light.

15.07.2018 11:15
Paul Simon Foto: ,
Paul Simon sa od 70. rokov presadil ako sólový autor a interpret.

Novinka sa dostane na trh 7. septembra a bude obsahovať nové verzie desiatich menej známych či interpretových obľúbených piesní z jeho vlastného sólového katalógu. Na nahrávke sa podieľali aj inštrumentálna formácia yMusic, gitarista Bill Frisell, trubkár Wynton Marsalis a skladateľ Bryce Dessner, ktorý sa postaral o nové aranžmány v piesni Can’t Run But.

„Pre umelca je jedinečné, keď sa môže vrátiť k svojim predošlým prácam, znova sa nad nimi zamyslieť, upraviť ich či dokonca úplne zmeniť časti ich originálov,“ vyjadril sa 76-ročný muzikant, ktorý je v súčasnosti na svojom poslednom turné. „Tento projekt mi tiež umožnil zahrať si s úžasnou skupinou hudobníkov, čo je pre mňa veľký darček, keďže s väčšinou z nich som predtým nenahrával. Dúfam, že fanúšikom sa budú tieto nové verzie starých skladieb páčiť,“ dodal niekdajší člen už nefungujúceho dua Simon & Garfunkel.

Paul Frederic Simon, ktorý je považovaný za jedného z najvplyvnejších folkových spevákov histórie, sa narodil 13. októbra 1941 v Newarku v americkom štáte New Jersey. Debutoval v roku 1965 albumom The Paul Simon Songbook, zatiaľ poslednou jeho štúdiovou nahrávkou je album Stranger to Stranger z roku 2016. Dokopy doteraz Simon vydal trinásť radových sólových albumov, z ktorých najcennejšie sú album s eponymným názvom Paul Simon z roku 1972, The Rhythm of the Saints (1990), ale najmä Graceland z roku 1986.

Okrem sólovej tvorby sa Simon preslávil aj spoluprácou s Artom Garfunkelom. Duo Simon & Garfunkel vydalo medzi rokmi 1964 a 1970 päť kultových albumov, pričom práve z nich pochádzajú aj Simonove najslávnejšie piesne ako The Sound of Silence, Bridge Over Troubled Water, Mrs. Robinson, Homeward Bound či I Am a Rock. Simon & Garfunkel celosvetovo preslávili aj skladbu El Cóndor Pasa, na Slovensku známu najmä ako „indiánska pieseň lásky“. Simona dva razy uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy – v roku 1990 ako člena spomínaného dua a v roku 2001 ako sólového interpreta.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #album #Paul Simon