Kapela Horkýže Slíže vyráža na jesennú časť Pustite Karola Tour 2018

11.09.2018 07:00
17Kapela Horkýže Slíže bola na programe...
Kapela Horkýže Slíže na pódiu. Autor:

Do jednotlivých slovenských miest zavíta známa štvorica aj s novou basgitaristkou Veronikou Smetanovou, ktorá do kapely dokonale zapadla.

Začínajú 20. septembra v Športovej hale v Považskej Bystrici, ďalšími zastávkami budú Levice (16. 11.), Partizánske (17. 11.), Poprad (23. 11.), Martin (24. 11.), Detva (30. 11.) a Prešov (1. 12.).

„Samostatné turné je predsa len väčšia zodpovednosť. Na festivale hráme hodinku, ale na našich halových koncertoch takmer dve hodiny. Máme tam so sebou veľkú techniku, letky a všelijaké fóriky, pripravené pre našich fanúšikov. Vždy sa na to pripravujeme viac aj čo sa týka repertoáru, lebo tam hráme aj skladby, ktoré na festivaloch nehrávame. Pripravujeme nové vizuálne spracovanie, na každú pesničku vymýšľame nejaký fór, buď klip alebo nejakú špeciálnu grafiku. Proste sa bláznime, treba sa prísť pozrieť," uviedol pre médiá gitarista Juraj „Doktor" Štefánik.

Na jarnej šnúre sa so Slížami po prvýkrát objavila nová basgitaristka Veronika Smetanová, ktorú si Slíže našli v skupine Mean Messiah. „Veronika je úplne v pohode. Je síce mladá, ale zapadla prirodzene do kolektívu. Ide s nami aj na jeseň, akurát sa musí doučiť niektoré songy, takže bude mať doma prácu," dodáva Peter „Kuko" Hrivňák.

Horkýže Slíže nedávno na festivale Slížovica odpremiérovali nový klip k skladbe Kozy, Husle, Rooney, ktorá je z albumu Pustite Karola. „Hovoriť o klipe je veľmi ťažké, treba ho vidieť. Už samotný text pesničky je dosť divoký, ľudia sa naň často pýtajú. Režisér klipu je Tomáš Krejčí, ktorý to poňal tak uletene. Účinkujeme v ňom všetci v rôznych polohách a kostýmoch, mne to pripomína filmy od Felliniho," doplnil Štefánik.

#Horkýže Slíže #Pustite Karola Tour
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku