Miro Žbirka ako súčasť umeleckého diela, ktoré zdobí jeho nový album

12.09.2018 11:00
Meky Žbirka
Meky Žbirka na archívnej snímke. Autor:

Silueta Mira Žbirku sa stala súčasťou nového umeleckého diela známej českej výtvarníčky Míly Fürstovej, ktorá žije dlhodobo v Anglicku.

Grafika vznikla ako základ obalu nového Double Albumu. Ten Miro Žbirka nedávno dokončil v legendárnom štúdiu č. 3 na Abbey Road v Londýne s producentom Robom Cassom a zostavou hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara), Dean Ross (klávesy) a Pears McIntyre (gitary).

„Album je už hotový a pripravený na vydanie. Som rád, že sa nám všetko podarilo stihnúť a už čoskoro bude na svete aj so skvelým obalom Míly Fürstovej. Vytvorila výnimočné dielo, ktoré na vinyle vyzerá fantasticky,“ povedal o novom albume Miro Žbirka.

Svetoznáma výtvarníčka Míla Fürstová, ktorú preslávil aj obal albumu Ghost Stories od Coldplay, zložila nedávno v rozhovore pre český internetový časopis Headliner Mekymu veľkú poklonu: „Chris Martin je môj rovesník, ale Meky je pre mňa hviezda. Keď som ja bola malá, on už bol slávny a mal veľké hity.“

Double Album vydá Universal Music 5. októbra na 2CD a 2LP. Do života ho spevák spolu so špeciálnymi zahraničnými hosťami uvedie na exkluzívnych koncertoch v Bratislave 22. októbra v Ateliéri Babylon, v Prahe (25. 10., Lucerna Music Bar), Hradci Králové (27. 10., Klub Denoche) a Brne (29. 10., Sono Centrum).

Bratislavský klubový koncert je už od augusta vypredaný a majitelia vstupeniek budú mať spolu s hosťami exkluzívnu možnosť vypočuť si nové skladby a získať ako prví podpísaný nový slovensko-anglický dvojalbum. Z neho sa už v rádiách objavila skladba Dievča (na lásku nie je čas) s textom Joža Urbana.

Druhým singlom bude nový duet Skúška Snov. Skladbu s textom Kamila Peteraja naspieval Miro Žbirka s Katarínou Knechtovou. Minulý týždeň sa k nej nakrúcal videoklip. Jeho réžie sa opäť ujal syn David Žbirka a produkcie Vojtěch Nedvěd. Premiéra klipu bude v čase vydania albumu. Katarína Knechtová sa po boku Mira Žbirku objaví tento rok aj ako hosť na decembrových koncertoch Vianočného Symphonic Tour 15. decembra v Žiline a 18. decembra v Košiciach.

#Miro Žbirka #Míla Fürstová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku