Lana Del Rey vydá album Norman Fucking Rockwell

21.09.2018 07:00
Speváčka Lana Del Rey prišla na vyhlásenie cien...
Speváčka Lana Del Rey. Autor: ,

Interpretka prezradila názov štúdiovky v šou Zanea Lowea na rádiu Beats 1. Novinka sa dostane na trh na budúci rok, presný dátum však zatiaľ nie je známy.

Tridsaťtriročná rodáčka z New Yorku najnovšie predstavila takmer desaťminútovú skladbu Venice Bitch, ktorú produkoval Jack Antonoff. K piesni pridala aj video. Tento mesiac už ponúkla aj prvú ukážku z albumu s názvom Mariners Apartment Complex. Del Rey v relácii takisto prezradila, že by rada vydala knihu poézie a krátkych príbehov, ktorá má pracovný názov Violet Bent Backwards Over the Grass. V októbri plánuje zverejniť ďalšiu novú pieseň.

Lana Del Rey, vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. S tretím albumom Ultraviolence (2014) po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. S nasledujúcou nahrávkou Honeymoon (2015) sa dostala v UK Charte aj Billboarde 200 na druhé miesto a s najnovším albumom Lust for Life (2017) oba rebríčky dobyla. Speváčka už stihla získať napríklad dve BRIT Awards, jednu Q Award a jednu Ivor Novello Award. Na konte má tiež štyri nominácie na Grammy a jednu na Zlatý glóbus.

#album #Lana del Rey
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku