Ozzy Osbourne zo zdravotných dôvodov zrušil celé európske turné

01.02.2019 14:00
Ozzy Osbourne
Britský spevák Ozzy Osbourne. Autor: ,

Anglický spevák Ozzy Osbourne musel pre chrípku napokon zrušiť celé európske turné. Sedemdesiatročný niekdajší líder legendárnych Black Sabbath to potvrdil deň po tom, ako informoval, že preložil prvé štyri koncerty v Dubline, Nottinghame, Manchestri a Newcastli.

Interpret sa ospravedlnil fanúšikom a fanúšičkám, jeho sprievodnej kapele a tiež formácii Judas Priest, ktorá na turné pôsobí ako hosť. Dodal, že je zo vzniknutej situácie „úplne zničený“. „Sľubujem, že turné s Judas Priest dokončím. Práve ho presúvame na začiatok septembra,“ uviedol Osbourne, ktorého podľa vlastných slov postihli chrípka a bronchitída. Rodák z birminghamského Astonu sa mal od 30. januára do 3. marca predstaviť v Írsku, Veľkej Británii, Nemecku, Švédsku, Fínsku, Švajčiarsku, Taliansku a Španielsku. Vlani v rámci No More Tours II navštívil napríklad aj Prahu či Krakov. Na pódium sa plánuje vrátiť 9. marca v Austrálii.

John Michael „Ozzy“ Osbourne sa preslávil ako spevák spomínanej heavymetalovej kapely Black Sabbath, ktorá vznikla v roku 1968 v Birminghame. Po vydaní ôsmeho albumu Never Say Die! (1978) ho však pre alkoholovú a drogovú závislosť zo skupiny vyhodili. Ďalšiu štúdiovku s Black Sabbath vydal až v roku 2013. Nahrávka, ktorá debutovala na prvej priečke UK Chartu, má názov 13. Ako sólový umelec vydal jedenásť albumov, pričom zatiaľ posledný Scream uviedol na trh v júni 2010. Na konte má tiež niekoľko koncertných záznamov, kompilácií alebo EP nahrávok. Hudobník, ktorý spolu so svojou rodinou účinkoval v reality šou Osbournovci (2002 – 2005), získal množstvo ocenení. V roku 2006 ho ako člena Black Sabbath uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

TV Pravda: Aké bolo nakrúcanie nového slovenského filmu Trhlina (vysielané 24.1.2019).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#chrípka #Ozzy Osbourne #európske turné #zrušené turné
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku