The Rolling Stones sú plní síl. Fanúšikom prinesú nový album

04.02.2019 05:00
The Rolling Stones
Skupina The Rolling Stones. Zľava Ronnie Wood, Keith Richards, Mick Jagger a Charlie Watts. Autor: ,

Britská kapela The Rolling Stones plánuje pokračovať v príprave nového albumu. V rozhovore pre americký magazín Rolling Stone to prezradil gitarista skupiny Keith Richards s tým, že formácia sa vráti na týždeň do štúdia ešte predtým, ako 20. apríla vyrazí na turné po USA.

Sedemdesiatpäťročný muzikant prezradil, že cez vianočné obdobie počúval materiál, ktorý doteraz nahrali. „Niekedy to nie je ani tak o písaní, ako skôr o počúvaní toho, čo ste už napísali, o premýšľaní a tiež obrusovaní všetkého toho materiálu. Je to veľmi nudné. Je to ako tesárska dielňa,“ vyjadril sa gitarista.

The Rolling Stones vznikli v roku 1962. V súčasnosti vo formácii pôsobia Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood. Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can't Get No) Satisfaction, Wild Horses, Brown Sugar, Paint It Black, Jumpin' Jack Flash, Street Fighting Man, Honky Tonk Women, You Can't Always Get What You Want, Gimme Shelter, Angie či Start Me Up. Podľa odhadov predali viac ako 250 miliónov kópií nahrávok. Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias. V roku 1989 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. V decembri 2016 vydali zatiaľ posledný album Blue & Lonesome, ktorý dobyl UK Chart.

TV Pravda: Aké bolo nakrúcanie nového slovenského filmu Trhlina (vysielané 24.1.2019).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#nový album #Mick Jagger #The Rolling Stones #Keith Richards
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku