Madonna aj Bruce Springsteen vydávajú nové albumy

14.06.2019 12:53
Madonna
Madonna vydáva album s názvom Madame X. Autor: ,

Hviezdy, ktoré sa preslávili v 80. rokoch, stoja desaťročia na vrchole hitparád, majú stále vypredané koncerty, niekoľko ocenení Grammy aj zástupy verných fanúšikov po celom svete.

Kým Madonna chce doskou Madame X bojovať proti útlaku menšín, chudobe a predaji zbraní v USA, Springsteen sa v albume Western Stars vracia k svojim koreňom.

Nestarnúca rebelka Madonna sa na albume ovplyvneným latinskými rytmami štylizuje do postavy Madame X, tajnej agentky, ktorá neustále mení identitu a jej posolstvom je boj za slobodu. V skladbách sa objavujú témy ako práva žien, lesbičiek, gayov, bisexuálov a transsexuálov (LGBT), ktoré sú podľa speváčky aj dnes aktuálne. Šesťdesiatročná popová legenda, ktorú v roku 1984 preslávil hit Like A Virgin, sa o práva komunity LGBT zasadzuje dlhodobo, známa je tiež pre svoju charitatívnu činnosť v Afrike.

Na albume sa Madonna zaoberá aj zákonom o držaní zbraní, ktorý je v USA predmetom vyostrenej debaty. V skladbe I Rise sa objaví úryvok prejavu jednej zo študentiek, ktorá prežila streľbu na strednej škole vo floridskom Parkland v roku 2018. Štrnásty štúdiový album, ktorý pripravilo nahrávacie štúdio Interscope Records, obsahuje 13 skladieb vrátane Killers Who Are Partying alebo už vydaného singlu Medellin.

Bruce Springsteen, ktorého silnou zbraňou je jednoduchosť a neokázalé gestá, sa chce podľa svojich slov vrátiť k sólovým piesňam o postavách a k filmovým orchestrálnym aranžmá. Album Western Stars je inšpirovaný populárnou hudbou južnej Kalifornie z 60. a 70. rokov, nahrávky z veľkej časti vznikli vo spevákovej vile v americkom New Jersey. Prvým vydaným singlom je Hello Sunshine, medzi ďalšie skladby patrí napríklad Hitch Hikin' alebo Chasin' Wild Horses.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Madonna #Bruce Springsteen #Madame X
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku