Letný program v Novej Cvernovke. V Park de Palma sa bude hrať aj premietať

07.07.2019 05:00

Kultúrne centrum Nová Cvernovka pripravuje v priebehu júla a augusta bohatý program, ktorý zaplní každý deň v týždni.

Podujatia budú mať pestrý záber od vzdelávacích a kultúrno-spoločenských diskusií i prednášok, literárnych čítaní, dokumentárnych aj hraných filmov, hudobných koncertov i dídžejských setov či po popoludnia s ‚chill‘ oddychovým programom.

Program letných mesiacov júl a august sa bude konať v Park de Palma, čo je názov parku priamo v Novej Cvernovke, susediaceho s bývalou fabrikou na výrobu olejov Palma, ktorej dominantná sila výraznej výškovej technickej stavby je súčasťou miestneho genius loci. „Utorky budú patriť dokumentárnym filmom, každú stredu sa návštevníci dozvedia zaujímavosti z rôznych oblastí na prednáškach, počas štvrtkov sa budú premietať tie najlepšie letné hrané filmy, piatky a soboty park roztancujú koncerty a live DJ sety. Nedele budú mať pokojnú atmosféru v podobe ‚chill‘ programu pre deti, rodičov, ale i tých, ktorí ešte rodičmi nie sú,“ približuje Čillagová.

Počas nasledujúcich týždňov do programu pribudnú ďalšie koncerty a podujatia, ako napríklad sprievodné aktivity v rámci dúhového Pride Festivalu, letná PechaKucha Night Bratislava s gastro edíciou, warm-up nitrianskeho hudobného festivalu FLAAM, ochutnávka ciderov, večer instagramovej poézie „Od Slova do Slova“, premietanie série dokumentárnych filmov Expremiéri, koncert Mariána Slávku, predstavia sa hudobné zoskupenia Ptakh Jung z Ukrajiny a Our Stories či mnohé ďalšie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nová Cvernovka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku