Skupina Dream Theater vystúpi o týždeň v Bratislave

Legenda progresívneho rocku, formácia Dream Theater, sa vracia na Slovensko. Kultová kapela vystúpi v utorok 16. júla v bratislavskej Axa aréne NTC.

10.07.2019 14:00
Dream Theater Foto: ,
Americká progresívno metalová kapela Dream Theater.
debata

Ako špeciálni hostia sa pridajú aj britskí Tesseract a domáca Persona Grata. Fanúšikovia sa môžu tešiť na tri prog-rockové skupiny z troch rôznych krajín na jednom pódiu.

Dream Theater je vo svete hudobných fanúšikov kultovým pojmom. Od vzniku v roku 1985 prináša partia špičkových inštrumentalistov hudbu, ktorá mení dejiny. Dream Theater patrí už vyše troch dekád k absolútnej špičke kvalitnej rockovej hudby. Dokazujú to aj ich dve nominácie na cenu Grammy, či 15 miliónov záznamov predaných po celom svete.

V zostave James LaBrie (vokály), John Petrucci (gitary), Jordan Rudess (klávesy), John Myung (Bass) a Mike Mangini (bicie) sa v minulom roku pustili do práce na štrnástom štúdiovom albume Distance Over Time, ktorý vyšiel vo februári 2019. Krátko po vydaní zožal úspech nielen u kritikov, ale aj u náročných fanúšikov. Koncert Dream Theater na Slovensku 16. júla bude súčasťou konceptu Octopus LIVE.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Dream Theater #Aegon Aréna NTC #progresívny metal