Bratislavské jazzové dni oslavujú 45 rokov, otvorí ich špeciálny koncert

05.09.2019 07:00
Ľudové mladistvá
Za tri roky fungovania získali Ľudové Mladistvá viaceré ocenenia na Slovensku i v Česku. Autor:

Bratislavské jazzové dni oslavujú 45 rokov, jubilejný ročník sa uskutoční 25. - 27. októbra.

Festival otvorí špeciálny koncert na výnimočnom mieste. Už 17. septembra sa fanúšikovia jazzu a dobrej hudby stretnú vo Vodnej veži na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu.

Vystúpi projekt Ľudové Mladistvá v špeciálnej zostave s hosťami Petrom Lipom, Strapom, Samuelom Hošekom a Zuzanou Mikulcovou.

Každý koncert Ľudových Mladistiev je výnimočný, inak tomu nebude ani na „džezákoch“. Pred a po ich koncerte sa budú totiž premietať špeciálne vybraté archívne filmy. Ľudové Mladistvá vystúpia na Bratislavských jazzových dňoch 2019 pod taktovkou Martina Štefánika v deväťčlennej zostave, pribudne sláčikové kvarteto, ale aj špeciálni hostia. Svoje skladby fanúšikom zaspieva aj Peter Lipa, Samuel Hošek, Zuzana Mikulcová a po pár mesiacoch sa na džezáky vráti aj raper Strapo.

V priestoroch Vodnej veže plánujú organizátori aj výstavu fotografií z predchádzajúcich 45 ročníkov, na program festivalov si budú môcť fanúšikovia zaspomínať prostredníctvom plagátov predchádzajúcich ročníkov. V špeciálnych priestoroch Vodnej veže bude aj prezentácia mladej slovenskej výtvarníčky Tero Abaffy.

#program #jubileum #hudba #Bratislavské Jazzové Dni
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku