No Name nahrali pieseň k novému filmu Jiřího Vejdělka, pozrite si klip

Novinka s názvom I prokletí může být štěstí je prvou českou piesňou slovenskej kapely k filmu, text aj hudbu k novinke napísal spevák a frontman kapely Igor Timko.

10.09.2019 05:00
No Name Foto:
Skupina No Name.
debata

"Kto píše alebo tvorí, vie, že ak vám ‚cinkne‘ hlavná téma, ostatné už ide rýchlo. Svoj nápad som predstavil chalanom ešte v deň, keď sme videli film Poslední aristokratka. Ráno sme si v Prahe pozreli film, večer sme odohrali koncert v Kladne, nuž a v noci na oslavách maestra Karla Gotta som v uvoľnenej atmosfére kolegom z kapely navrhol, či by sme pesničku k filmu nevystihli sloganom I prokleti může být štestí. Odozva bola výborná,“ uviedol pre médiá Igor Timko.

Skladba nemá typický zvuk skupiny No Name. Tentokrát kapela nadviazala na českých klasikov a vytvorila doslova novú Werichovku. "Zadanie znelo jasne, český film a rodinná komédia, tak text vznikol v češtine. Ľudia sa čudujú, že ako je možné, že dokážeme plnohodnotne tvoriť aj v českom jazyku, ale je to jednoducho tým, že sme detstvo prežili nielen na slovenských, ale aj českých rozprávkach. Práve preto sme sa snažili žánrovo nadviazať na filmy ako Traja veteráni alebo Werichov Cisárov pekár a pekárov cisár. Skladbu po prvýkrát naživo odohráme v O2 aréne 19. októbra v rámci českého Mejdanu s rádiom Impulz,“ dodáva Timko.

Skladbou k filmu Poslední aristokratka začala kapela spoluprácu so známymi menami filmu. V komédii hrajú Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Martin Pechlát, Eliška Balzerová, Pavel Liška alebo Táňa Pauhofová. Skupina si nenechá ujsť premiéru filmu, ktorý si budú môcť pozrieť diváci od 24. októbra v Českej aj Slovenskej republike.

"Sme poctení, že sa naša muzika ocitla ako titulka filmu s hviezdnym obsadením. Niektorých poznáme osobne, na ostatných sa tešíme na premiére. S pánom režisérom Vejdělkom prebiehala diskusia na tému filmu a tému pesničky. S producentmi Ondrejom Zimom a Silviou Michajlovou dolaďujeme posledné detaily. Vyzerá to tak, že na premiére filmu si našu pieseň aj zahráme,“ doplnil líder kapely.

K novinke vznikol aj videoklip, ktorý je kombináciou procesu tvorby v štúdiu a reálnych záberov z filmu.

debata chyba
Viac na túto tému: #No Name #I prokletí může být štěstí