BHS: Večer s elektrizujúcim tangom

04.10.2019 07:00
Stella Grigorian
Stella Grigorian. Autor:

Vášnivé a erotické, ale aj plné nostalgie a melanchólie. Tango. Elektrizujúca hudba a výbušný juhoamerický tanec prekonali začiatkom 20. storočia Atlantik a očarili Paríž, aby si podmanili svet.

Mágia tanga provokovala skladateľov aj interpretov. Aj keď jeho zlatú éru na čas prevalcoval rock'n' roll, dnes sú jeho rytmy a kroky znova „in“. Nekaždodenný zážitok sľubuje Večer s tangom. Po nedávnych vystúpeniach v luxemburskom Beaufore a vo Viedni sa na svojej Tour de Tango predstavia Stella Grigorian a Gustavo Beytelmann aj v Bratislave. Mezzosopranistka arménskeho pôvodu Stella Grigorian, ktorá patrí k veľkým menám operného sveta, a argentínsky skladateľ a klavirista Gustavo Beytelmann rozkrútia tango-kolotoč. Mozaiku atraktívneho koncertu vyskladali z diel popredných predstaviteľov žánru, ako boli Carlos Gardel, Mariano Mores či hviezdny Astor Piazzola, ktorého na európskom turné sprevádzal práve Gustavo Beytelmann – dnes žijúca legenda tanga. V interpretácii Stelly Grigorian zaznejú skladby v piatich rozličných jazykoch.

  • v programe BHS: sobota 5. októbra 16 h

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#BHS 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku