Soukup, Müller a Kocáb zhudobnili Shakespeara

Ondřej Soukup zhudobnil Shakespearov Sonet 66, spieva ho spolu s Richardom Müllerom a Michaelom Kocábom. Soprán spieva sólistka opery Národného divadla v Prahe Marie Fajtová.

06.11.2019 12:00
Soukup, muller, Kocab, Foto: ,
Trio Soukup, Müller, Kocáb
debata

Tri československé legendy majú na konte ďalšiu výnimočnú spoluprácu. Oprášili Shakespearov Sonet 66 a spravili z neho krásnu skladbu. Hudbu zložil Ondřej Soukup, ktorý text deklamuje spolu s Richardom Müllerom a Michaelom Kocábom.

V refréne spieva nádherným sopránom sólistka Národného divadla v Prahe Marie Fajtová. Trio je aktuálne na úspešnom turné a vraví, že ak bude záujem, zahrá aj túto novinku pre náročné publikum. Vypočujte si unikátny song!

Richardovi Müllerovi, Michaelovi Kocábovi a Ondřejovi Soukupovi sa vynikajúco spolupracuje a tak sa pustili do veľmi netradičnej spoločnej novinky pre náročné publikum. Ondřej Soukup ako jeden z najlepších česko-slovenských hudobných skladateľov prišiel s nápadom zhudobniť Shakespeara a jeho dvoch kolegov to nadchlo. Voľba padla na Sonet 66.

„Je to artová záležitosť na pomedzí žánrov, hudobne ťažko zaraditeľná. Možno najlepšie by zapadla do kategórie crossover. Išlo mi predovšetkým o zdôraznenie nadčasového Shakespearovho textu. Zvolili sme deklamačný spôsob podania, pretože spev by odvádzal pozornosť od textu. Spievame teda až na konci, kde sa záverečné motto sonetu opakuje,“ vysvetľuje Ondřej Soukup.

Na unikátnej novinke s ním radi spolupracovali okrem Richarda Müllera a Michaela Kocába aj ďalší skvelí umelci.

„Soprán v podaní sólistky opery Národného divadla v Prahe Marie Fojtovej môže znamenať, že ide o hlas Anjela nádeje, ale tiež Anjela smrti. Nech si každý vyberie. Gitary v závere skladby nahral skvelý austrálsky gitarista Glenn Proudfoot,“ dopĺňa Ondřej Soukup.

Umelci sú spolu aktuálne na turné po Česku a Slovensku, no nepredpokladajú, že tento song bude súčasťou repertoáru. Samozrejme, ak by si ho publikum vyžiadalo, nebudú sa brániť, no táto skladba je naozaj najmä pre hudobných fajnšmekrov. Napokon, všetci traja majú na konte množstvo ďalších krásnych skladieb, ktoré radi počas turné spievajú.

„Atmosféra na koncertoch je vynikajúca, naozaj si to užívam. S Michaleom a Ondřejom sme jedna krvná skupiny, tak je to naozaj jedno z mojich najobľúbenejších turné. Veľmi rád som robil aj na tomto Sonete 66, presne takéto chuťovky si dokonale užívam,“ uzatvára Richard Müller.

Výnimočné trio cestuje po Česku a Slovensku a do Vianoc má pred sebou ešte veľa koncertov. Na Slovensku budú v Prievidzi, v Žiari nad Hronom, Piešťanoch, Žiline, Trenčíne, Michalovciach, Poprade, Spišskej Novej Vsi, Prešove a v Košiciach.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Müller #Ondřej Soukup #Michael Kocáb