Coldplay na novom albume prekvapujú

05.12.2019 19:00
Coldplay 2019 mesie
Coldplay na novom albume reagujú na premenlivosť sveta zmenou štýlu. Autor:

Platňa Everyday Life je vraj zatiaľ najpestrejšou nahrávkou britských Coldplay. Kapela je na scéne už trinásť rokov.

Novinku Everyday Life poňala štvorica hudobníkov veľkoryso. Šestnásť piesní je rozdelených na dve časti a kapela v súvislosti s albumom hovorí o dvojalbume. Od ich predošlých nahrávok sa v mnohom líši.

„Je to vzrušujúci nový začiatok, odvážny spôsob, ako zahájiť druhú kapitolu!“ napísal hudobný mesačník Q a dal albumu osem bodov z desiatich. Kapela sa vydala na nový prieskum, experimentuje so zvukom a tiká si aj s africkou a blízkovýchodnou hudbou.

Nové sú aj emócie, ktoré reflektuje. Svet sa prudko mení a Coldplay na to reaguje zmenou. Najlepšou pozvánkou na vypočutie albumu sú oba úvodné single Orphans a Arabesque. Zreteľne vymedzujú priestor, v ktorom sa kapela momentálne pohybuje.

„Album ponúka veľa hudobných odbočiek, pohromade ho držía priamočiare texty a Martinov zlatý dar pre melódiu,“ mieni britský Telegraph v recenzii, ktorú uzatvára plným bodovým ohodnotením.

Coldplay netradične poňali aj propagáciu albumu. Či už ide o celkový image, ktorý vychádza z archívnej rodinnej fotografie gitaristu Jonnyho Bucklanda z roku 1919, tajomné billboardy, obrázky v antikvariátoch, listy rozosielané náhodným fanúšikom, zverejňovanie inzerátov v novinách alebo koncert v Jordánsku rozdelený, rovnako ako album, na dve časti Sunrise a Sunset. Kapela ho na živo streamovala na YouTube.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pop #nový album #Coldplay
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku