Festival Grape sa rozlúči s piešťanským letiskom

11.12.2019 07:00

Festival Grape sa bude na budúci rok v tradičnom augustovom termíne konať naposledy na letisku v Piešťanoch. Oznámili to jeho organizátori s tým, že pre ďalšie ročníky budú hľadať iné miesto.

Trnavský samosprávny kraj ako väčšinový vlastník letiska pôvodne v roku 2020 už s festivalom nepočítal, teraz došlo ku kompromisu.

„Dohodli sme sa so županom Jozefom Viskupičom, že sa spoločne budeme snažiť nájsť vhodný priestor v Trnavskom kraji, kde by sme sa vedeli presťahovať, a do dvoch rokov pripraviť nový festivalový areál. Prioritou bude ostať v okolí Piešťan, a tak už spolupracujeme aj s primátorom Petrom Jančovičom na nájdení priestoru. Nebude to, samozrejme, ľahké, keďže festival potrebuje plochu niekoľko desiatok hektárov,“ informovali organizátori Grape na sociálnej sieti.

Festival, na ktorý každý rok chodí 20-tisíc ľudí, doplatil na snahu vedenia Trnavského samosprávneho kraja „rozlietať“ piešťanské letisko. Po dlhých rokoch začali z Piešťan lietať chartrové lety do dovolenkových destinácií v Turecku a Egypte, v budúcnosti by ich malo byť ešte viac. Kraj sa ako majoritný akcionár spoločnosti Letisko Piešťany snaží vrátiť letisku jeho pôvodnú funkciu, čo znemožňuje organizovanie hudobného festivalu.

#Piešťany #festival Grape
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku