Nový klip Šťastie si nevyberá

08.01.2020 12:00

Skupina Žabí Rauš zverejnila videoklip ku skladbe Šťastie si nevyberá. Novinka s nádychom funku a pop-rocku okorenená rapom zaznamenáva pobyt na chate s priateľmi. V piesni hosťujú klavirista Richard Chovan a saxofonista Marian Jaslovský.

Debutový album skupiny má názov Nemáme nič, čo...
Debutový album skupiny má názov Nemáme nič, čo nemáme. Autor: Žabí rauš

Slovenská skupina Žabí Rauš zverejnila klip ku skladbe Šťastie si nevyberá. Agentúru SITA o tom informoval líder kapely, spevák a gitarista Filip Pokorný.

Úvodná skladba debutového albumu kapely Nemáme nič, čo nemáme (2019) je zmesou ľahkého funku, rapu a pop-rocku. Jej atmosféru podčiarkuje zvuk klavíra v podaní hosťujúceho Richarda Chovana a saxofónové sólo Mariana Jaslovského. „Mojou DNA je funk a crossover. Žaby mi poslali pesničku a nebolo čo riešiť. Už pri prvom počutí nahrávky sa mi vybavili saxofónové sekvencie, ktoré som v mojom štúdiu aj nahral. Túto pesničku si hocikedy rád vypočujem, vždy mi totiž urobí radosť. A to je dobre. Veď hudba je na to, aby nás tešila,“ vyjadril sa saxofonista.

O produkciu videoklipu sa postaral mladý kameraman a režisér DTNT, ktorému sa podarilo vierohodne a výstižne zaznamenať atmosféru chatového pobytu kapely ďaleko od civilizácie, hlboko v snehom prikrytých Nízkych Tatrách. „S DTNT sa nám robilo výborne. Vďaka štýlu jeho práce nás kamera vôbec neobmedzovala, skôr naopak. Užili sme si kopec srandy a dobrej nálady, samozrejme pospájanej s muzikou. Pohoda na chate s nami bývala od prvej do poslednej chvíle,“ poznamenal Pokorný.

Popritom, ako mladí hudobníci nakrúcali a pracovali na pesničkách, museli sa postarať aj o chod spomínanej chaty. Neminuli ich tak prechádzky po pitnú vodu, varenie ani kúrenie drevom v krbe. Tieto chvíle strávené s priateľmi pri dobrej hudbe a chutnom jedle nazývajú však jednohlasne šťastím. Nie všetky momenty, ktoré za pár dní na pracovnom výlete v horách prežili, ale patrili k tým najpríjemnejším. „Malé nedorozumenie s nemeckými lyžiarmi zo susednej chaty skončilo ich pomstou. Zahádzali nám auto snehom. Nemohli ani len tušiť, že nám v podstate pomohli. Režisér naše hromadné vyslobodzovanie auta spod snehovej periny pohotovo nakrúcal a v klipe použil. Prišlo k nám šťastie v nešťastí,“ vysvetlil gitarista Adam Šamaj.

Žabí Rauš sa v blízkej budúcnosti chystajú späť na pódiá. Ich debutový album Nemáme nič, čo nemáme môžu zatiaľ záujemcovia a záujemkyne bezplatne počúvať na YouTube, ale aj Spotify a ostatných streamovacích platformách.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Žabí rauš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku