V Prešove hudobníci podporia ľudí zo zničenej bytovky

16.01.2020 11:00, aktualizované: 18.01.2020 09:13
Koncert pre Prešov
Otcom myšlienky koncertnej podpory je prešovský organizátor a známy dídžej Rudo Voit. Autor:

Na benefičnom megakoncerte pre ľudí z vybuchnutej bytovky spoja hudobníci rôznych žánrov.

Celý výťažok z viac ako šesť hodinového koncertného maratónu, ktorý začne v nedeľu 19.januára o 14.00 v pre­šovskej Tatran Handball aréne, pôjde na transparentný účet.

Pár hodín po tragickom výbuchu bytovky na Mukačevskej 7 v Prešove sa začala objavovať informácia o pripravovanom benefičnom koncerte. Otcom myšlienky koncertnej podpory je prešovský organizátor a známy dídžej Rudo Voit.

“Veľmi silno ma oslovila okamžitá veľká solidarita ľudí z Prešova, celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. Rozmýšľal som, ako by sme ešte mohli ľuďom, ktorých postihla veľká tragédia pomôcť. A keďže je Prešov mestom hudby a muzikantov, napadla mi súvislosť s koncertom Live Aid. Oslovil som hudobníkov a väčšina okamžite súhlasila. Odmietli iba tí, ktorí mali potvrdené iné záväzky na ten termín. Ďalší sa prihlásili sami a tak len za pár dní vznikol dlhý zoznam účinkujúcich,” povedal o vzniku koncertu Rudo Voit.

Všetci umelci vystúpia bez nároku na honorár a celý výťažok z koncertu bude poukázaný na už zriadený transparentný účet mesta Prešov SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229. Suma bude použitá na zabezpečenie nového alebo náhradného bývania.

Program viac ako šesťhodinového maratónu je určený všetkým vekovým kategóriám a na svoje si na ňom prídu nielen fanúšikovia hudby, ale aj rodiny s deťmi. Spolu s koncertom bude prebiehať aj program Kidslandia s divadlom Etudy, UsmievAnkou, maskotom Mimoňom, maľovaním na tvár a množstvom ďalších atrakcií pre najmenších.

Hlavné pódium spojí pre dobrú vec poslucháčov rôznych druhov hudby. Zaznie pop, rock, jazz, world music, ľudovka a aj operný spev. Vystúpia speváčky Katarína Knechtová, Beáta Dubasová, Viki Olejárová, Veronika Rabada a Michaella, speváci Lukáš Adamec s Viktorom Špakom, Allan Mikušek, Paľo Drapák a Jakub Petraník, skupiny Komajota, ElevenHill, Atlantida, Akustika, Hrdza, Papyllon, Stopa, Wandererove ségry, z ľudoviek Kandráčovci, Kollárovci, Ščamba, Rolland z Čirča, revivalové skupiny GeRock Kabát Revival, Pink Floyd Revival, country zaznie v podaní skupín Žobráci a BB Country: Koncert podporia aj tanečníci Grimmy Dance Studio, rímsko-katolícky kňaz a operný spevák Martin Šafárik, známy prešovský virtuóz, saxofonista Mário “Gapa” Garbera. Moderátorskými vstupmi budú program spájať Rado Mešša, Michal Hudák ml., Stano Gális, Edo Michálek a hlavná predstaviteľka úspešného filmu Loli paradička Kamila Mitrášová.

Vstupné na benefičný megakoncert je symbolické a jeho myšlienku bude možné podporiť akýmkoľvek príspevkom aj priamo na mieste. Všetci organizátori, účinkujúci a podporovatelia veria, že koncert bude nielen zážitkom pre prítomných divákov, ale aj prínosom pre obyvateľov z Mukačevskej 7, ktorí 6. decembra 2019 prišli o strechu nad hlavou a viacerí z nich aj o svojich blízkych.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výbuch plynu v Prešove
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku