Monkey Business oslávia svoju dvadsiatku

20.2.2020 bude Ateliér Babylon v Bratislave dejiskom oslavy 20 rokov úspešného fungovania českej skupiny Monkey Business, ktorá si na turné pripomína okrúhle výročie a zároveň 21. rok na scéne. S humorom sebe vlastným to zhrnuli do názvu turné 20 dobrý, ale voko bere.

, 29.01.2020 12:34

Skupina vznikla začiatkom roka 1999 v Prahe ako ďalší projekt hudobníka a producenta Romana Holého. Zaujali hneď prvým albumom Why You Be In When You Could Be Out z roku 2000, na ktorom sa zaskvel hlavne spevák Matěj Ruppert. Hity Party Shit, My Friends, či Piece Of My Life patria na koncertoch stále k najžiadanejším. Po vydaní prvého albumu sa ku kapele pridala speváčka Tonya Graves a spolu so stálou zostavou kapely: Roman Holý – klávesy, Ondřej Brousek – klávesy, Ondřej Krejčoves – gitara, Pavel Mrázek – basgitara, Pavel Houdek – bice a Matěj Ruppert – spev, nahrali množstvo ďalších hitov a albumov. Po oslavách 15. výročia kapely, v roku 2016 Tonyu v skupine nahradila Tereza Černochová. Držiteľ najprestížnejšej českej hudobnej ceny Anděl bude svoju dvadsiatku oslavovať aj na Slovensku. Na koncerte v bratislavskom Babylone 20.2.2020 od 20.00 sľubuje oslavu ako sa patrí.

„Monkey Business príde ako vždy v plnej zbroji. S vybieleným chrupom a novými zlatými mostíkmi, nastrelenými vlasmi, odsatým prebytočným tukom a titanovými hlasivkami z dovozu, s dokonale precvičenými stupnicami a rytmami, posilnená o dvoje perfektné Hammondove varhany. Na koncerte zaznejú piesne z rôznych období, niektoré v ľahko modifikovaných aranžoch. Možno sa objaví aj silná dychová sekcia. Nechajte sa prekvapiť a príďte to s nami osláviť,“ napísala svojim fanúšikom vždy veselá skupina Monkey Business a o okrúhlom výročí dodáva: „Bude to oslava jedného z nejlepších životných stavov človeka. Je úžasné, že môžeme mať poriadnu kapelu plnú kamarátov a k tomu množstvo skvelých fanúšikov. Tento stav trvá už dlhých dvadsať rokov a zdá sa, že ešte dlho potrvá.“

Množstvo hitov z deviatich vydaných albumov, strhujúca funková rytmika, radosť z hudby a energická pódiová šou s patričnou dávkou humoru a nadhľadu – to sú najdôležitejšie atribúty koncertov skupiny Monkey Business. Počas svojej dvadsaťročnej histórie nimi fanúšikov na Slovensku často potešili. V znamení množstva dvadsiatok bude tohtoročný koncert určite výnimočný, veľmi magický a už vo februári dá možnosť zažiť jednu z najsilnejších koncertných párty roka 2020.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Monkey Business