Pozrite si nový klip kapely Polemic

Bratislavská kapela Polemic prináša fanúšikom nový singel ‘Dokonalý zločin’. Natočila k nemu aj videoklip, v detektívnom príbehu hrá hlavnú úlohu Marko Igonda. Hherec aktuálne hviezdi v novom slovenskom trileri Sviňa. V komparze si spolu s ním zahrali aj členovia kapely.

20.02.2020 15:00
polemic-natacanie-klipu-dokonaly-zlocin house... Foto:
V klipe k novej skladbe kapely Polemic Dokonalý zločin si zahral aj herec Marko Igonda.
debata

Skladba ‘Dokonalý zločin’ je príbehom o očarení muža ženou, ktorá sa v jeho živote zjaví z ničoho nič, urobí rozruch, ukradne mu srdce a zmizne bez stopy. “Je to príbeh, ktorý zo svojho života poznajú asi všetci chlapci aj chlapi. Zápletka, ako keby ju napísala samotná Agatha Christie,” s úsmevom hovorí autor textu Peter „Petko“ Opet.

Hlavnú úlohu si vo videoklipe k skladbe Dokonalý zločin stvárnil obľúbený slovenský herec Marko Igonda. Zhodou okolností sa v čase zverejnenia klipu v kinách premieta nový slovenský triler Sviňa, kde Marko stvárnil ústrednú postavu predsedu najsilnejšej politickej strany. “Vždy rád podporím slovenské kapely a slovenskú hudbu. Je mi cťou, že som mohol účinkovať na našej slovenskej scéne aj v tomto žánri. Oceňujem najmä to, že chalani sa v klipe rozhodli pre dejovú linku. Vďaka tomu som sa mohol realizovať nielen ako tvár, ale aj ako herec Marko Igonda.”

Femme fatale v klipe si po jeho boku zahrala slovenská divadelná, filmová a televízna herečka Marta Maťová, ktorú môžu fanúšikovia poznať aj z filmov Amnestie či Šťastný nový rok.

“Marko je charizmatický herec, ktorý sa fantasticky zhostil svojej hereckej role a herecká kolegyňa Marta Maťová mu pri tom vynikajúco asistovala. Sme radi, že našu ponuku stvárniť hlavné postavy v našom klipe títo herci prijali, z ich výkonov sme nadšení. Vôbec sme netušili, že Marko mal v tom čase už natočené všetky scény filmu Sviňa. Premiéra filmu vyšla s premiérou klipu úplne náhodou na rovnaký čas,” dodal spevák Braňo „Bejzo“ Bajza.

O réžiu klipu sa postaral talentovaný Martin Gonda, a aj to bol jeden z dôvodov, prečo Marko Igonda neváhal ponuku od kapely Polemic prijať a pustiť sa do natáčania. “Spolupráca s mladými režisérmi je pre mňa vždy veľmi slobodná a otvorená. Gonda je pre mňa príkladom perspektívneho režiséra s veľkými snami a ideálmi.”

Jeho krátkometrážny film Pura Vida začínajúceho filmového tvorcu minulý rok uviedli aj na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. “Mozaika, v ktorom sa spája výtvarné umenie, hudba a herectvo dokáže vytvoriť veľmi silnú emóciu,” hovorí Marko Igonda, ktorý zároveň verí, že práve tá aj v tomto klipe hrá kľúčovú rolu. “Verím, že som chalanom pomohol vyjadriť to, čo chceli svojim novým klipom povedať. Bol to dialóg, za ktorý im nesmierne ďakujem. Vážim si ho,” dopĺňa Igonda.

Natáčanie videoklipu bolo netradičné, komparz totiž stvárnili samotní členovia kapely a celý produkčný tím zo spoločnosti FULLHOUSE Production Group, ktorá stojí za klipom. “Každý člen kapely si zahral niekoľko komparzných rolí: členov hotelového personálu, barmana, hostí hotela na raňajkách, recepčného aj upratovača,” spomína Petko.

Na hereckých výkonoch členov kapely s úsmevom spomína aj Marko Igonda. “Úžasne som sa bavil na ich (ne)hereckých výkonoch. Tie grimasy, čo chalani vedeli dať perfektne oháknutí v nových kostýmoch. Je zaujímavé, ako civil niekedy dobre vystrelí.” On sám v klipe stvárnil muža, ktorého do svojich svárov dostala krásna žena. “Asi najhoršie bolo chodiť nahý po hoteli medzi všetkými tými ľuďmi. Bolo to veľmi príjemné a nepríjemné zároveň – vlastne dosť zaujímavý pocit,” smeje sa Igonda pri spomienke na samotné natáčanie.

Už o pár dní začína Polemic klubové turné spolu s kapelou Medial Banana. Okrem kamarátstva ich spája najmä láska k jamajskej hudbe, ska a reggae. Funkčnosť tohto hudobného spojenia minulý rok potvrdili nielen nadčasovou hymnou Staré časy, ale aj spoločným koncertom, ktorý sa stal jedným z vrcholov minuloročného festivalu Uprising.

Okrem očakávaných metropol ako Praha, Brno, Bratislava či Košice navštívia aj malé oravské mestečko Hruštín, ktoré si nechali ako čerešničku na torte. “Práve na Orave sme v Hruštíne zažili búrlivé koncerty s emotívnym publikom, na ktoré spomíname všetci dodnes. Sme presvedčení, že to bude ideálne miesto na posledný koncert klubovej Staré časy tour 2020,” dodal Bejzo.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #turné #klip #Marko Igonda #Polemic #Medial Banana