Domingov stav sa zhoršil, z domácej izolácie ho dopravili do nemocnice

Španielsky operný spevák Plácido Domingo, ktorý je nakazený novým koronavírusom, bol hospitalizovaný v nemocnici v Mexiku po tom, čo sa zhoršil jeho zdravotný stav.

30.03.2020 13:36
Placido Domingo Foto: ,
Placido Domingo na snímke z roku 2019.
debata (1)

Informoval o tom cez víkend portál Opera News. Domingo (79) je podľa svojho hovorcu v stabilizovanom stave, v nemocnici však zostane dovtedy, pokiaľ to lekári budú považovať za nevyhnutné.

Skutočnosť, že bol pozitívne testovaný na koronavírus, oznámil Domingo na svojej facebookovej stránke 22. marca s tým, že má horúčku a kašle. „Spoločne môžeme proti vírusu bojovať a zastaviť súčasnú celosvetovú krízu, aby sme sa čoskoro mohli vrátiť k našim bežným každodenným životom,“ napísal.

Domingo, ktorý sa v 90. rokoch stal celosvetovo známym ako jeden z trojice slávnych tenoristov, čelí od vlaňajšieho leta obvineniam z nevhodného správania voči ženám. V dôsledku týchto obvinení sa v októbri 2019 vzdal postu generálneho riaditeľa opery v Los Angeles. Táto inštitúcia 10. marca uviedla, že obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ktoré boli voči Domingovi vznesené, považuje za dôveryhodné.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Plácido Domingo #koronavírus