Zomrel americký spevák John Prine, mal koronavírus

Ochoreniu COVID-19 podľahol v utorok v nemocnici v Nashville aj známy americký folkový spevák John Prine. O jeho úmrtí na sociálnych sieťach informovali jeho manželka Fiona Whelan Prine a spevákov manažér.

08.04.2020 16:00
screen shot 2020 04 03 at 10 31 53 am 1585927936 Foto:
Pesničkár John Prine prispel k tradícii amerického folku.
debata

Jeden z najcenenejších amerických pesničkárov, ktorý v minulosti spolupracoval s takými velikánmi ako Bob Dylan či Johnny Cash, zomrel vo veku 73 rokov.

„Sme otrasení stratou Johna Prinea,“ reagoval na úmrtie speváka za celú svoju kapelu Bruce Springsteen, podľa ktorého bol Prine „najmilším človekom na svete“.

Bob Dylan sa o Prineovi už dávnejšie v rozhovore pre Huffington Post vyjadril, že rád počúva jeho hudbu, ktorá preňho predstavuje „čistý existencializmus“. „Skladá nádherné pesničky,“ ocenil Dylan speváka.

John Prine sa narodil v roku 1946 v Maywoode v americkom štáte Illinois, väčšinu života však prežil v Nashville, mekke amerického folku a country. Pôvodne dlhé roky pracoval ako poštár a počas svojich každodenných pochôdzok skladal piesne, ktoré si po večeroch nahrával.

Do svetla reflektorov ho vytiahol herec a spevák Kris Kristofferson, ktorý spoznal jeho talent, keď ho videl vystupovať v menšom klube v Chicagu.

Debutový eponymný album vydal Prine v roku 1971. Spolu mu za takmer päťdesiatročnú hudobnú kariéru vyšlo osemnásť štúdiových albumov, vrátane toho posledného, The Tree of Forgiveness z roku 2018.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Bob Dylan #Johnny Cash #folk #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy