Pri príležitosti 50. výročia rozpadu The Beatles objavili raritnú snímku

Ojedinelú, dosiaľ nezverejnenú fotografiu hudobného tria, z ktorého sa neskôr stala svetoznáma skupina The Beatles, objavili v Británii pri príležitosti 50. výročia rozpadu tohto hudobného telesa.

10.04.2020 21:43
Británia hudba Beatles Rozpad 50. Výročie Foto: ,
Na archívnej snímke z 24. júna 1966 členovia svetoznámej britskej skupiny The Beatles zľava George Harrison, Paul McCartney, John Lennon a v pozadí na bubnoch Ringo Starr koncertujú v Mníchove.
debata

Informovala o tom v piatok stanica BBC. Snímka, ktorú objavila spoločnosť Tracks Ltd. zameriavajúca sa na memorabílie, zachytáva zoskupenie The Quarrymen a jeho troch členov – Paula McCartneyho, Johna Lennona a Georgea Harrisona – rok predtým, ako sa stali The Beatles. Fotografia bola vyhotovená v roku 1959 v Liverpoole.

„O štyri roky neskôr zažili nepredstaviteľnú slávu, ktorá trvá dodnes. Existuje iba zopár fotografií skupiny The Quarrymen, a takýto objav je veľmi vzácny,“ povedal hudobný historik a expert na The Beatles Mark Lewisohn.

Lennon založil skifflovú a rokenrolovú skupinu The Quarrymen začiatkom roku 1957 spolu s Rodom Davisom, Peteom Shottonom, Colinom Hantonom, Ericom Griffithsom a Lenom Garrym. K formácii sa neskôr pripojili McCartney a Harrison.

McCartney, Lennon a Harrison, spolu s Peteom Bestom, ktorého v auguste 1962 nahradil Ringo Starr, sa neskôr stali The Beatles.

Za oficiálny zánik tejto skupiny, ktorá je s predajom 1,1 miliardy albumov komerčne najúspešnejšou hudobnou formáciou v histórii, sa všeobecne považuje 10. apríl 1970, keď v novinách Daily Mirror vyšiel článok s názvom „Paul opúšťa The Beatles“.

Lennona zastrelil 8. decembra 1980 vo veku 40 rokov v New Yorku fanatický fanúšik, Harrison zomrel v roku 2001 vo veku 58 rokov v Los Angeles na rakovinové ochorenie. Prvotný člen The Beatles, hráč na basovú gitaru Stuart Sutcliffe, zomrel v Hamburgu v roku 1962 na krvácanie do mozgu ako 21-ročný.

debata chyba
Viac na túto tému: #The Beatles