Rolling Stones vystúpia v sobotu na podpuru zdravotníkov

18.04.2020 13:00
The Rollings Stones
Členovia kapely The Rolling Stones, zľava Ronnie Wood, Mick Jagger, Keith Richards a Charlie Watts. Autor: ,

Legendárna britská rocková kapela Rolling Stones vystúpi v sobotnej televiznej a internetovej show hudobných hviezd na podporu zdravotníkov a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v boji proti koronavírusu.

Oznámili to podľa časopisu Variety organizátori akcie One World: Together at Home (Jeden svet: Spoločne doma).

Zatiaľ nie je jasné, či chce zrejme najslávnejšia rocková kapela vystúpiť spoločne, alebo sa každý z jej členov pripojí na diaľku. v každom prípade sa akcie zúčastní všetkých päť členov skupiny: Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood, potvrdil hovorca organizácie Global Citizen, ktorá akciu spoluorganizuje.

„Je nám cťou, že sme boli pozvaní k účasti na programe One World: Together at Home – z našich domovov v izolácii,“ uviedla slávna kapela vo spoločnom vyhlásení.

Jasné nie je ani to, ktorú pieseň Rolling Stones vo vysielaní niekoľkých televízií a internetových služieb zahrajú. Onedlho mali po severoamerických mestách pokračovať vo svojom turné No Filter.

Rolling Rolling Stones rozširujú celú plejádu hviezdných mien, ktoré zaplnia najmenej dvojhodinový program One World: Together at Home. Už skôr boli ohlásení napríklad Taylor Swiftová, Lady Gaga, Paul McCartney, Billie Eilish, Elton John, Andrea Bocelli, Celine Dionová, Jennifer Lopezová, Alanis Morissetteová či Stevie Wonder.

Program budú v noci zo soboty 18. apríla na nedeľu 19. apríla vysielať mezi inými televízie vrátane ABC a NBC alebo tiež internetové portály, služby a siete ako YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, Yahoo, Twitch, Amazon Prime Video či Apple Music.

Akcia One World: Together at Home má býť oslavou zdravotníkov v prvej línii v boji proti koronavírusu. Organizace Global Citizen v spolupráci so speváčkou Lady Gaga už vybrali od sponzorov a filantropov desiatky milionov dolárov, ktoré majú pomúcť úsiliu WHO o zabezpečenie ochranných pomôcok pre zdravotníkov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#online kultúra #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku