Filharmónia predstaví mladých spevákov

Slovenská filharmónia (SF) pozýva svojich priaznivcov na tretie pokračovanie cyklu Koncerty bez publika. V utorok 28. apríla o 19.00 h sa na ňom predstavia operní speváci najmladšej generácie - mezzosopranistky Katarína Porubanová, Andrea Pietrová a barytonista Adam Nádler, poslucháči Hudobnej a tanečnej fakulty Vysokej školy múzických umení (HTF VŠMU) v Bratislave. V Koncertnej sieni SF vystúpia s klavírnym sprievodom Jany Nagy-Juhász.

26.04.2020 14:00
debata

Hostia koncertného cyklu bez publika majú za sebou prvé významné úspechy. Katarína Porubanová debutovala ako Mercédés v Bizetovej Carmen v Štátnom divadle Košice (2018/2019). Adam Nádler je viacnásobným laureátom Medzinárodnej súťaže Antonína Dvořáka v Karlových Varoch a ako sólista spolupracuje na viacerých projektoch Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave. „Andrea Pietrová získala v roku 2017 Cenu absolútneho víťaza Medzikonzerva­toriálnej súťaže v rámci Slovenska a v nadväznosti na toto ocenenie sa predstavila v rámci letného hudobného festivalu Viva Musica!,“ priblížila Tolstova.

Program koncertu je zostavený z výberu piesňových cyklov domácich a svetových skladateľov Richarda Wagnera, Franza Liszta, Tibora Andrašovana, Jevgenija Iršaia, Frica Kafendu a Benjamina Brittena. Klavírneho sprievodu sa zhostí komorná partnerka speváckych osobností Jana Nagy-Juhasz.

„Slovenská filharmónia chce svojimi Koncertmi bez publika obohatiť ponuku kultúrneho vyžitia hudbymilovnej verejnosti počas pandémie nového koronavírusu, ale tiež podporiť umelcov, ktorých súčasné opatrenia pripravili o možnosť koncertovať,“ podčiarkla Tolstova s tým, že prvé dva koncerty zaznamenali v online priestore záujem priaznivcov, sledovalo ich okolo 3000 návštevníkov.

Koncerty online nájdu záujemcovia na stránke Slovenskej filharmónie, ako aj na jej špeciálnej steamovacej stránke stream.filhar­monia.sk alebo pod hashtagom #SlovakPhil. Všetky vystúpenia ostávajú v archíve, takže je možné sa k nim kedykoľvek vrátiť.

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Slovenská filharmónia #online kultúra