Robo Opatovský má pieseň Modlím sa hudbou

Robo Opatovský je známy svojim zdravým spôsobom života a láskou k rodine. Miluje tiež hudbu a toto všetko ešte intenzívnejšie prežíva v súčasných náročných časoch.

27.04.2020 05:00
Slovenský spevák Robo Opatovský a jeho dcéra... Foto: ,
Slovenský spevák Robo Opatovský a jeho dcéra Hanka na archívnej snímke.
debata

„Modlím sa každý deň. Je to skôr poďakovanie za zdravie, rodinu, inšpiráciu. Často meditujem, snažím sa stíšiť a hľadať odpovede na rôzne otázky. Hudba je pre mňa dar od Boha. Je to liek, ktorý lieči dušu. Aj v tomto období počúvam hudbu, tvorím nové pesničky a aj keď sa to nezdá, i toto obdobie je pre mňa veľmi inšpiratívne," vraví Robo Opatovský.

Toto všetko vyjadruje aj jeho novinka „Modlím sa hudbou“. Vznikla už dávnejšie, ešte v časoch, keď o koronakríze nik nechyroval. Otextoval ju Martin Chudík.

„Je to úžasné ako hudba spája národy. Myslím si, že celý svet v tejto dobe vníma liečivú silu hudby. Pesničkou som chcel vzdať hold mojej láske – hudbe, ktorá ma sprevádza celý život, lieči ma a nabíja energiou. Dnes ju venujem ľudom v prvej línii, bojovníkom s koronou, lekárom, záchranárom, sestričkám a všetkým obetavým ľudom, ktorí si zaslúžia našu úctu a rešpekt,“ dodáva Robo Opatovský.

„Materiál na klip sme nakrúcali v skalickom mestskom kine. V podstate som so štábom ani neprišiel do priameho kontaktu, nakoľko režisér – kameraman Samuel Hindy predpripravil záber bezo mňa a keď som spieval synchrón, kameru obsluhoval na diaľku,“ uviedol Robo Opatovský.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Robo Opatovský #online kultúra