Folklórny festival Východná sa tento rok neuskutoční

03.05.2020 08:47
FOLKLÓR: Východná 2014
Festival vo Východnej je každoročne vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry. Autor:

Jeho 66. ročník sa presúva na 1. až 4. júla 2021. Organizátori o tom informujú na oficiálnej webovej stránke festivalu.

Folklórny festival Východná každoročne navštívi okolo 30.000 ľudí. „Vzhľadom na súčasnú situáciu spojenú s pandémiou nového koronavírusu však Ministerstvo kultúry SR navrhlo ukončiť prípravné práce spojené s presunom festivalu na koniec augusta 2020, zrušiť tohtoročný festival a zamerať sa na prípravu Folklórneho festivalu Východná 2021,“ uvádzajú organizátori na stránke. Termín akcie je tradične prvý júlový víkend.

„Aj keď je nám to všetkým ľúto, do poslednej chvíle sme festival pripravovali a premýšľali nad spôsobmi, ako ho verejnosti sprostredkovať, akceptujeme súčasnú situáciu aj rozhodnutie ministerstva. Zdravie návštevníkov a účinkujúcich je pre nás na prvom mieste,“ povedala Alexandra Žilavá z odboru marketingu a komunikácie Národného osvetového centra, ktoré je organizátorom festivalu.

Informácie o zakúpených lístkoch a ich platnosti zverejnia v najbližších dňoch na stránke festivalvychodna.sk a predpredaj.sk.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Východná #koronakríza #folklór
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku