V dražbe ponúknu Princeovu gitaru či text piesne The Beatles

Do aukcie sa dostanú aj predmety od hviezd popmusic ako Madonna, Michael Jackson, Whitney Houston, Jim Morrison, The Rolling Stones či David Bowie.

10.05.2020 10:10
prince.com Foto:
Gitara, ktorú ponúkajú do aukcie, bola najdôležitejším nástrojom Princeovej ranej kariéry.

Aukčný dom Julien's Auctions ponúkne v dražbe gitaru zosnulého amerického hudobníka Princea. Aukcia sa bude konať 19. a 20. júna v Beverly Hills, ale aj online.

Nového majiteľa či majiteľku môže dostať modrá gitara z roku 1984, ktorú vyrobili pre spomínaného muzikanta. Hral na nej v období po vydaní albumu Purple Rain (1984). Hmatník nástroja so zlatým hardvérom zdobia takzvané „love symboly“. Podľa aukčného domu je to jedna z najdôležitejších gitár z Princeovho raného obdobia, ktorá sa kedy dostala do dražby. Podľa odhadov ju predajú za 100-tisíc až 200-tisíc dolárov (v prepočte približne 91-tisíc až 183-tisíc eur). V ponuke budú tiež spevákov oblek, prívesok a topánky.

Do aukcie pôjde aj ručne písaný text piesne Maxwell's Silver Hammer legendárnych The Beatles z albumu Abbey Road (1969) s poznámkami, úpravami a predchádzajúcimi návrhmi Paula McCartneyho. Predpokladaná suma, za ktorú ho v aukcii predajú, sa pohybuje od 200-tisíc do 300-tisíc dolárov (v prepočte od 183-tisíc až 274-tisíc eur).

V dražbe budú aj položky od interpretov ako Madonna, Michael Jackson, Whitney Houston, Johnny Cash, Jim Morrison, The Rolling Stones, Queen a David Bowie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #aukcia #David Bowie #Madonna #Prince