Richard Müller má po rokoch nový singel! Mimoriadne osobnú Anomáliu

25.05.2020 16:00
Richard Müller
Richard Müller. Autor:

Úprimná osobná spoveď. Taká je novinka Richarda Müllera Anomália. Autorom hudby a textu je Laco Rychtárik, ktorý pieseň zložil v komplikovanom období svojho života a pesnička je jeho dosiaľ najosobnejšou výpoveďou.

Vraví, že si nevedel predstaviť iného interpreta pre túto skladbu, ako Richarda, ktorý ako jediný dokáže pochopiť, čo prežíval. A slovenská hudobná legenda sa v piesni našla.

Príjemná, trochu melancholická skladba s krásnym refrénom. Richard Müller má novinku Anomália, ktorá je veľmi osobná.

„Pesničku napísal Laco Rychtárik, skvelý skladateľ, ktorého som nikdy v živote nevidel, ale jeho skladby dobre poznám. O to viac ma prekvapilo, že napísal pesničku, ktorá mi úplne hovorila z duše,“ vraví Richard Müller.

„Pieseň vznikla v komplikovanom období môjho života, keď som bojoval s veľmi osobnými problémami a mal som pocit, že neviem nájsť vo svojom vtedajšom okolí nikoho, kto by si prežil v živote niečo podobné. Je to úprimná, osobná výpoveď. Mal som silný pocit nepochopenia, sebareflexia a zdravotné problémy výrazne ovplyvňovali moju kreativitu,“ vysvetľuje Laco Rychtárik.

Jediný, kto vie, čo Laco prežíval je asi Richard. Aj preto autor skladby hneď vedel, koho osloví.

„Richard bol určite prvá voľba. Práve on mal byť hlasom tak osobného textu v kombinácii s hudbou. Richard sám je pre mňa hudobnou inšpiráciou preto som veľmi rád, že prijal ponuku na spoluprácu,“ dodáva Laco Rychtárik.

Pesnička už má aj netradičný videoklip, ktorý režíroval Richard Raiman. Celý klip je vlastne detailný záber Richardovej tváre.

„Mne sa veľmi páči, že to takto poňal, že to nie je prvoplánový klip. Myslím si, že dokonale vystihuje atmosféru skladby,“ uzavrel Richard Müller.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Anomália #Richard Müller
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku