Richard Müller: Túžim sa hýbať rôznymi smermi

29.05.2020 00:00
Richard Müller
Richard Müller. Autor:

Slovenský spevák Richard Müller túži v tvorbe po rôznorodosti.

„Ľudia, ktorí poznajú moje albumy, vedia, že každý, ktorý nasleduje, je v porovnaní s tým predchádzajúcim iný. Mňa to proste tak baví. Je to asi egoistické, keď to takto hovorím, ale ja si neviem predstaviť, že by som už našiel pre seba tú správnu polohu a smer, ktorým by som rád kráčal až do smrti alebo do hudobnej penzie. Zatiaľ som ešte, pokiaľ ma pamäť neklame, nenavštívil ani jednu sféru, ktorá by išla nejako mimo mňa alebo proti mne,“ uviedol v rozhovore.

Tak to podľa neho bolo i pri tvorbe jeho najnovšej skladby Anomália, ktorú mu napísal a zložil mladý Laco Rychtárik. „Tú pesničku mi dal Peter Riava z Universal Music, vraj pred rokom, ani sa mi nechce veriť, že tak dávno, no ja som a priori človek strašne lenivý a nechce sa mi do mnohých vecí, tak som to spočiatku radšej rýchlo odmietol. Bolo to dobré, ten text aj muzika, no nevedel som si predstaviť moju interpretáciu tej melódie a textu, tak som to nechal tak. A potom ma môj milý, zlatý manažér presvedčil a navrhol mi, že by som si to mohol predsa len ešte aspoň raz vypočuť. Ani som si to už nechcel pustiť, no vzápätí mi napadlo, že takto vlastne idem proti sebe, lebo nezáleží na tom, aký som dostal materiál, ale na tom, aký bude výsledok, akým spôsobom sa to, keď to naspievam, pohne niekam vpred alebo či sa to nepohne nikam. A tak som to naspieval a až vtedy som si bol vlastne schopný a ochotný definovať, čo mi tá pesnička dala. A páčilo sa mi to, aj môjmu tvorivo-organizačnému tímu sa to páčilo, tak sme to nahrali,“ priblížil známy interpret.

Počas tvorby skladby sa Müller s Rychtárikom ani raz nestretli, počuli sa len v telefóne a aj to len na päť minút. Müller je však s výsledkom tak spokojný, že už Rychtárikovi navrhol ďalšiu spoluprácu. „Oslovil som ho, že ak má ešte chuť niečo mi napísať, nech napíše a možno sa na novom albume, ktorý práve chystám, vyskytne aj viac jeho vecí. Chcem spolupracovať s každým, kto ma baví a kto ma teší a je mi naozaj jedno, či je to mladý alebo starší človek, známy alebo neznámy, záleží len na tom, ako si padneme ľudsky a muzikantsky do oka,“ vyjadril sa spevák, podľa ktorého môže byť napokon prepojenie mladších umelcov so staršími i veľmi prínosné, sám si to napokon na vlastnej koži kedysi zažil. „Jaro Filip bol odo mňa tiež o dvanásť či pätnásť rokov starší a nepociťoval som pri ňom absolútne žiadny hendikep, práve naopak…,“ skonštatoval Müller.

Mladým podľa neho treba dať šancu, aby ukázali, čo v nich je. „Neznášam ten typ kolegov, ktorí neberú veci do úvahy. Za mnou keď niekto príde alebo sa mi niekto ozve a pošle mi e-mailom nejaké texty alebo pesničky, vždy si ich predtým, ako ich odhodím alebo sa začnem zamýšľať nad spoluprácou, aspoň pozriem. A je to podľa mňa strašne zaujímavé, lebo nikdy neviete, kedy sa mô

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Anomália #Richard Müller
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku