Tereza Mašková dáva novinkou Tažní ptáci tušiť náladu debutového albumu

Speváčka Tereza Mašková, víťazka Superstar 2018, vydáva singel Tažní ptáci. Lyrická pieseň je predzvesťou debutového albumu, ktorý pod názvom Zmatená vydá už 12. júna.

01.06.2020 17:00
maskova Foto:
Tažní ptáci je singel z pripravovaného albumu speváčky Zmatená.

Singel Tažní ptáci nadväzuje na úspešné piesne Žár, New Me, O nás dvou a Láskou se splést.

„Pesničku napísal už pred niekoľkými rokmi môj kamarát a veľmi dobrý muzikant Martin Kučera so svojím otcom. Náhodne som na ňu narazila pred dvoma mesiacmi v maili a hneď som sa rozhodla, že ju chcem mať na albume. Je to krásná skladba, keď som ju počula prvýkrát, doslova sa mi zatajil dych. Jej text je pre mňa majstrovským dielom,“ uviedla speváčka.

Novú skladbu Tažní ptáci predstavila symbolicky v nedeľu 31. mája, v deň veľkého finále speváckej súťaže SuperStar.

Tereza Mašková pochádza z hudobníckej rodiny. Hudbe sa venuje od siedmich rokov, kedy začala študovať spev a klavír na základnej umeleckej škole. Vyštudovala odbor muzikál na pražskom Konzervatóriu Jaroslava Ježka. V 14-tich rokoch absolvovala spevácku súťaž Československo má talent a prebojovala sa do semifinále.

V roku 2014 sa zúčastnila na celosvetovej súťaži World Championships of Performing Arts, ktorú vyhrala v kategórii Muzikál. V júni 2018 zvíťazila v poslednej sérii Česko Slovenskej SuperStar. Stala sa jednou z hviezd speváckej šou Tvoje tvář má známý hlas, 16. novembra 2018 vydala album, na ktorom fanúšikovia našli výber skladieb, ktoré spievala v Česko Slovenskej SuperStar. V novembri 2018 vydala debutový singel New Me. V súčasnosti študuje odbor populárny spev.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #debut #speváčka #Superstar